Bizim Neyimiz Eksik

13 ülke üç kıta yaklaşık dört yüz kişiye ulaşan bir eğitim zinciri.İlk duyunca heyecanlanmamak mümkün değil ve bu sunumu yapan kişi Seydişehir'e geliyor Seydişehir e getiriliyor.

Bunu kaçırmak bu dinlememek kendi adıma büyük kayıp olarak addederdim. Gündüz örgenciler okul bitimi ise öğretmenlerimiz bu ziyafetten faydalandı... Gündüz seansında beş on dakika gecikmeyle salona gittim. Belediye düğün salonunda son yıllarda böyle kalabalık görmedim inanın…. Ve salona girmek için epey zorlandım. Gençlerin arasına küçük omuz darbeleri ile sokuldum… Herkes pür dikkatti… Kimse farkında değildi yanına sürtünerek girdiğimden.. Gözlemim oydu ki birkaç saniye etrafıma baktım öğrenciler pür dikkat içinde neşe ile konferans izliyordu…

Sevindim. Nasıl sevinmem, bu bir parti propagandası değil, bir konser değil, bir maç hiç değil sadece bir konferans ve insanlar dikkatlice dinliyor.

Eğitim adına öğrenme adına…   Kişilik kazanma, motive olma adına… Kendimizi keşfetme adına  düzenlenmiş bir sunum..

Akşam üzeri işimi gücümü bıraktım ikinci kez dinlemek üzere öğretmenlere verilen bir konferans olmasına rağmen gittim. Ön tarafta oturyan sayın Dr. Ala Elcircevi ‘in yanına yaklaştım. Kısa süreli sohbette sıcakkanlı bir kişilik olduğu kanaati oluştu bende… Sunum başlamadan motive olmuştum bile… Güya sıkılırsam giderim diye düşünmüştüm…  Ama son dakikaya kadar ayrılamadım salondan…

Kişisel gelişim ve NLP Uzmanı Dr. Ala Elcircevi bakın ne diyordu.

—Dünyanın en önemli insanının kişinin kendisidir

—Hayallerinizi ve hedeflerinizi 24 saat düşünün
-  Başarı ve isteklendirme için her sabah aynada kendinize \'Bugün benim için harika şeyler olacak\' deyin,

—24 saat gülümseyin ve asla tartışmayın
 başarının tesadüfî olmadığını, tesadüfe inanan insanların, planlarının, odaklanma ve konsantrasyonlarının olmadığını, sürekli bahaneler ürettiklerini
-Hedeflerin temelinde inançlar var neye inanılırsa onun gerçekleştirir
- başarılı olmak için bahaneleri bir kenara bırakmak gerekir
-Geçmişte verdiğiniz kararlar nedeniyle bugünü yaşıyorsunuz.

—Gözünüzdeki \'at gözlüğünü\' çıkarmaz ve kararlarınızı değiştirmezseniz, hayatınızın bundan sonrasında da aynı şeyleri yaşayacaksınız.

—Attığınız adımların ve kimlerle yarıştığınızın farkında olmalısınız.

— Bu nedenle başarı ve isteklendirme için her sabah aynada kendinize

—Hayallerinizi ve hedeflerinizi günün belirli zamanlarında değil, 24 saat düşünün. Zihniniz dedikodularla gezmek tozmakla meşgul olursa o tarafa gidersiniz.

—Çocuklarımızı severken sanki vücudumuzdan bir parça koparıp veriyoruz.

—Çocuğunuza günde 1 kere sarılıyorsanız yaşadığını hissettiriyorsunuz, 14 kere sarılıyorsanız anne ve babası olduğunuzu hissettiriyorsunuz.

-Bilinçaltı 24 saat çalışır. Onlarla uykudayken bile konuşun.

 Biraz şov, biraz eğlenceli, biraz hüzünle  iyi bir sunum yaptı.

Ve dedi ki; ben  dışarıdan gelmiş biri olarak burada  sizin için sizin başarılarınız için  sizin  Türk milleti olarak  başka milletlerden neyiniz eksik ..

Yüzde yüz katılıyorum bizim neyimiz eksikte başarılı olamıyoruz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.