M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Bizim imar anlayışımız

Hafta sonunda yoğun bir katılımla Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’mizin 11. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik.

Öncelikle bizleri genel kurulumuzda yalnız bırakmayan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e çok teşekkür ediyorum.

Kendisi rektör olmadan önce de her zaman aramızdaydı...

Çizgisinde en ufak bir değişiklik olmadı.

Her daim birlikteliğimiz ve istişarelerimiz devam etti/ediyor...

***

Tabi ki yine bizi genel kurulumuzda yalnız bırakmayan Konya İl Kültür Müdürü Mustafa Çıpan’a, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı’ya, Konya STK’ları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil’e, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erkuş’a...

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek’e, NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kuşpınar’a, BYEGM İl Müdürü Cemil Paslı’ya, MEVKA Başkanı Dr. Ahmet Akman’a, SÜ Mevlâna Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Temizel’e...

Konya Yazma Eserler Bölge Müdürü Bekir Şahin’e, Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin’e, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hasan Coşar’a, Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Dalkılıç’a teşekkür ediyorum...

***

Sadece bu kadar değil...

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, TİMAV Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, Konya Fikir Adamları Derneği Başkanı Seyit Küçükbezirci, Ribat Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, Ravza Eğitim Vakfı Başkanı Halis Nükte, ASDER Başkanı Mehmet Kanmaz, Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Prof. Dr. Ali Akmaz, Prof. Dr. Nazmi Zengin, Prof. Dr. Ahmet Çaycı ve daha sayamadığım pek çok değerli isim genel kurulumuza gelerek bizleri onurlandırdılar.

Maalesef, burada ismini anmayı unuttuğum ağabeylerim de olacak...

Zaten, üyemiz olan değerli dostlarımızdan pek çoğunu say(a)mıyorum bile...

İyi niyet gösteren herkese çok teşekkür ediyorum...

***

Eski Bakanımız Sami Güçlü, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Abdullah Ağralı ve Mehmet Babaoğlu’na, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk’e, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu’na da teşekkür ediyorum.

Arayarak mazeretlerini ilettiler ve nezaketleriyle adeta aramızda oldular...

***

Bir teşekkür de benden önceki başkanlarımıza ve yönetimlerine...

Mustafa Çalışkan, Tahir Erbil, Ahmet Efe, Yusuf Türkalp, Ahmet Köseoğlu ve Bekir Şahin...

Her biri de çok kıymetli...

Onlarla ilişkimizi elden geldiğince sürdürmeye çalışıyoruz...

Zaten yönetim kurulumuzda da özellikle son 15 senedir görev alan arkadaşlarımız hemen hemen aynı... Vefa programı düzenleyerek Onursal Başkanımız D. Mehmet Doğan ağabeyin de katıldığı bir programla önceki başkanlarımıza ‘takdir’ belgesi sunmuştuk.

Özellikle Ahmet Köseoğlu ve Bekir Şahin ağabeylerle birlikteliğimiz ise hiç kopmadı.

TYB Konya Şubesi’ni, tüm üyelerimizle birlikte yönetmeye devam ediyoruz.

***

Genel Kurul’da da söyledim...

İmar deyince; yüksek katlı binalar yapan, kaldırım döşeyen, kentsel dönüşüm adı altında kimi zaman da insanları mağdur ederek geçmişlerini ve geleceklerini ellerinden alan pek çok etkili ve yetkili arasında TYB olarak bizim çıkarımımız farklı...

Biz Yunus gibi ‘Gönüller yapmaya geldik’...

Bizim değişmez imar anlayışımız bu...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum