Biz seni seviyoruz, Konya!

Bu yazı Hoşgörü Şehri Konya üzerinden Bizi Biz yapan Değerlere yönelik                             ‘UTAN KONYA!’ başlığı ile bir linç kampanyası yürüten sosyal medya ve merkez medyanın 5. Kol ajanlarına ithaf edilmiştir...

Türkiye-İzlanda Milli maçı sonrasında böyle bir başarıya ev sahipliği yapmış olmanın gururunu ve sevincini yaşamak isteyen Konya’mız maçın üzerinden daha saatler bile geçmemişken öncelikle sosyal medyada daha sonra da İstanbul merkez medyasınca, Hoşgörünün Başkenti Konya’ya yönelik bir sosyal linç kampanyası başlatıldı. Mevlanaları, Yunusları yetiştiren bir coğrafyanın ve değerlerin başkenti Konya, değişik itham ve iftiraların odağına yerleştirilmek istendi.

Milli maçlara ev sahipliği yaptığı tüm maçlarda taşıdığı sorumluluğun bilincinde fevkalede takdire şayan bir davranış sergileyen hemşehrilerimizin 42.000 kişilik dev Torku Arena Stadını şanlı albayrağımızla donatmasını hazmedemeyen sorunlu tipler,  Konya üzerinden şehrimizin bayrak hassasiyetini aşağılamak için tüm sosyal medyayı ardından tüm merkez medyayı harekete geçirdiler.

Beyhude bir gayret içindesiniz. Bu şehir sizin 3-5 satırlık fake paylaşımlarınıza teslim olmayacak kadar aziz ve bir o kadar da kadim bir şehirdir.

Bu şehir, Şehri Mevlana KONYA, 930 yıldır Dar-ul İslam olduğundan beri Kılıçaslan’la başlayan tarihinde elhamdulilllah utanacak bir iş yapmadı, utanacak bir duruma düşmedi. Tarihinde daima değerlerinin yanında, zayıfın yanında, mazlumun yanında bir duruş sergiledi. Dindarlığımızdan  yobazlık icat ederek yıllarca bu aziz şehri suçladınız, ve bu şehir  üzerinden aziz dinimizi aşağıladınız. Ama bilin ki; O  Din’e mensup olmak bizim için dünyanın bütün mensubiyetlerinden daha değerlidir.  Sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed’e ümmet olmak bizim için bütün aidiyetlerin üstündedir.

Bu yaptığınız yeni değil. 1980’lerde ilk kıblemiz  Kudus’e sahip çıkmamızı ülke yönetimine el koymanın, seçilmiş meşru hükümete darbenin gerekçesi olarak sundunuz. Üstelik İstiklal Savaşında en çok şehit vermiş bu gazi şehri ‘İstiklal Marşı’na ve Albayrağa saygısızlık yaptığı’ iftirası atacak kadar aşağılaşarak yaptınız bunu… Yıllar sonra ise ‘şartların olgunlaşmasını bekledik.’ diyerek büyük bir pişkinlikle iftiranızı itiraf ettiniz. İşte siz böyle bir süfli karaktere sahipsiniz.

Şimdilerde yine aynı oyunu oynuyorsunuz.  Ankara’da ülkenin dirliğine ve birliğine kasteden odakların marifetiyle 97 vatandaşımızı öldürdünüz. Katillerin nerede olduğunu çok iyi bilmenize rağmen,  ülkemizin birliği ve dirliği için en çok ihtiyacımız olan HOŞGÖRÜ’nün sembol şehri Konya’mıza yönelik her türlü iftirayı, karalamayı 97 masum üzerinden alçakça yapıyorsunuz.

Biliyoruz,  bayrağımızın al renginden başka bir renge statta izin vermediğimiz için bunu yapıyorsunuz …  

Biliyoruz, Seni sevmezler KONYA....

 Çünkü;
1. Sen, Haçlı sürülerince başkenti işgal edilen Selçuklu’ya kucak açtın, Kılıçaslan’ın önderliğinde Haçlı sürülerine Anadolu’yu mezar ettin. Anadolu’yu ilelebet Dar’ul İslam kıldın. Bu nedenle seni sevmezler KONYA….

2.  Sen, Anadolu'yu  Şiileştirmek isteyen Safevilere karşı Ehl-i Sünnet akaidinin savunucusu oldun. Şiiliğin Anadolu’ya hakim olmasını, Anadolu’nun İranlaşmasını engelledin. Bu nedenle seni sevmezler KONYA….

3. Sen, Milli Görüş’ün lideri Erbakan Hocama Ankara’da ayak oyunları ile yolu kesilirken,  Türkiye’de tüm kapılar kapanırken, O Büyük Mücahid’i lider bildin, bağrına bastın, O’nun liderliğinde Milli Görüş’ün başkenti oldun. Yeni Bir Dünya’nın, Yeni Bir Türkiye’nin temellerini attın. Batıl’ın işleyen sömürü düzenine ADİL DÜZEN ile bir alternatif sundun. Bu nedenle seni sevmezler KONYA....

Önemli değil…

Allah seni seviyor, Peygamberi seni seviyor, mazlumlar seni seviyor. Ve Biz seni çokkk seviyoruz KONYA....

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum