Bitlis'teki terör saldırısı

Bitlis'teki terör saldırısı

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ustaoğlu:- "Hain örgüt kendi insanına, kendi bölge halkına, sadece rızkı, ailesinin ihtiyacının temini için savunmasız, elinde silahı olmayan vatandaşa haince bir eylem içerisinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu"

BİTLİS (AA) - Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, PKK'lı teröristlerin ormanda odun toplayan vatandaşlara yönelik saldırısına ilişkin "Hain örgüt kendi insanına, kendi bölge halkına sadece rızkı, ailesinin ihtiyacının temini için savunmasız, elinde silahı olmayan vatandaşa haince bir eylem içerisinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu" dedi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Ustaoğlu, terör örgütü PKK'nın odun toplayan vatandaşlara yönelik saldırısında hayatını kaybeden Nurullah Kılıçaslan'ın merkeze bağlı Kurubulak Mahallesi'ndeki yakınlarını ziyaret etti.

Ustaoğlu, Şanlıurfa'da vatani görevini yaparken izin alarak köye gelen ve hain saldırıda yaralanan Kılıçarslan'ın oğlu Turgay Kılıçarslan ile yakından ilgilendi.

Terör örgütünün her zaman olduğu gibi yine savunmasız sivil vatandaşlara saldırı gerçekleştirdiğini belirten Ustaoğlu şöyle konuştu:

"Saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu örgütün insan tanımaz, en masum vatandaşımızın bile hakkını gasbeden haince eylem yapan bir örgüt olduğunu bir kez daha gördük. Tabi ki devletimiz güçlüdür. Yaralar sarılacaktır. Sadece giden vatandaşımızı geri getirmek mümkün değil. Artık onun evlatlarını da bize şehidimizin emaneti olarak görüyoruz. Ailenin sıkıntılarının giderilmesi noktasında devletimiz her zaman yanlarında olacaktır. Bu coğrafyanın maalesef kaderi bu. Hain örgüt kendi insanına, kendi bölge halkına sadece rızkı, ailesinin ihtiyacının temini için savunmasız, elinde silahı olmayan vatandaşa haince bir eylem içerisinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara da Allah şifa versin."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı