Birlikte çok şeyi başarabiliriz

Birlikte çok şeyi başarabiliriz

Birlikte çok şeyi başarabiliriz...

“BTvizyon Anadolu Toplantıları’nda konuşan Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, “Yeni bir üretim ve yeni bir ekonomi modeli doğuyor. Bilgi toplumu ve bilgi ekonomisi dönemine doğru hızla gidiyoruz. Bunun devamında da yeni bir işadamı, yeni bir sanayici modeli doğuyor” dedi.

Bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümlerin paylaşıldığı BTvizyon Anadolu Toplantıları etkinliği Dedeman Otel’de düzenlendi. Gerçekleştirilen programda sektörel dayanışma ve işbirliğinin önemini vurgulayan Konya Bilişim Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, “Bu toplantılar ülkemizin çeşitli illerinde düzenli olarak yapılmaktadır. Geçen yıllarda bu iller arasında rekor katılıma sağlamış olmak değerlerimiz açısından gurur verici bir durumdur. Konya’mıza bilişim konusunda gündemde olması için önemli katkılar sağlıyor. Bu toplantımızda değerli misafir ve konuşmacılarımız bizlere önemli bilgiler sunacaklar. Derneğimiz artık sadece bilgisayar işi yapanlar değil tüm bilişim sevdalıları ve Konya’mızın bir derneği. Sadece sektör değil önemli sosyal misyonu olan sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Derneğimiz bu zamana kadar bilişim sektörünün gözü, kulağı ve sesi olmuş önümüzdeki dönemde de olmaya devam edecektir. Ülkemiz ekonomisinde yaşanan küçük bir sıkıntı döviz kurlarındaki oynaklık sektörümüze misliyle yansımakta sektörümüz adeta türbülansa girmektedir. Özellikle sıkıntılı dönemlerde sektörel dayanışma ve işbirliği çok daha fazla önem arz etmektedir. Bilişim sektöründe yer alan meslektaşlarımızı derneğimize üye olmaya, yönetim ve çalışma konusunda yer almaya çağırıyorum. Tüm bilişimci dostlarımızla 19 yıldır sadece gönüllü ve kıt kaynaklarla faaliyet gösteren derneğimizi desteklemeye, görev almaya çağırıyorum. Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin sanayici, akademisyen, öğretmen, öğrenci, kısacası derneğimizin vizyonuna heyecan duyan ve katkı sağlayabilecek herkesi derneğimize üye olmaya, yönetimde görev almaya davet ediyorum. Birlikte çok şeyi başarabiliriz” diye konuştu.

 

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ ISKALAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

 

Programda konuşan Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü sanayide dijitalleşmenin önemine vurgu yaptı. Sanayide dijitalleşme toplantılarının Konya’da sıkça yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren  Kütükçü, “Sanayide artık dijitalleşme ve dijital teknolojiler bizim olmazsa olmazımız haline geldiğine göre artık bu tür toplantıların Konya’da yapılması çok daha anlamlı. Bu dönemde makinelere akıl katan bilgi iletişim teknolojileri, dijital teknolojiler ve internetin sonsuz gücü her zamankinden daha önemli. Klasik üretim yöntemleri, klasik iş yapma ve pazarlama yöntemleri misyonunu tamamlamaya doğru hızla ilerliyor. Yeni bir üretim ve yeni bir ekonomi modeli doğuyor. Bilgi toplumu ve bilgi ekonomisi dönemine doğru hızla gidiyoruz. Bunun devamında da yeni bir işadamı, yeni bir sanayici modeli doğuyor. Fabrikasını tabletinden yönetebilen, cep telefonundan direktifler verebilen, üretim talimatlarını dijital ekranlarla ulaştırabilen, tüm dünyayı ofisi olarak kullanan yeni bir sanayici modeli doğuyor. Peki, bu modeli üreten, buna imkan veren nedir? İşte buna imkan veren bilişim ve iletişim teknolojisinin geldiği seviyedir. Dünyanın içinden geçtiği bu dijital dönemde bizim hem bireysel anlamda hem de işletmeler ve ülkeler olarak buna kayıtsız kalmamız, bu dijital dönüşümü ıskalamamız mümkün değil. Dolayısıyla bugünkü etkinliğin önemine binaen Sanayi Odası olarak bizler de bu etkinliğe destek veriyoruz ve emeği geçen herkesi gönülden kutluyoruz” diye konuştu. Ferit Hepokur-Memleket

bt-vizyonn-(1).jpeg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.