Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

Bir yolunu bulup anlatmalı

Yaşamak denen olay nasıl bir hal aldı ki; İnsan insanı öldürmenin çılgınlığında… Bu nasıl bir kalp tutulmasıdır!  Kan akıtmayı seven bir vampirlerdir sanırdım oysa bakıyorum kardeş kardeşin kanından besleniyor.

Ufak bir farklılık neticesinde hepimizin verdiği basit bir örnek vardır ‘ Beş parmağın, beşi de bir değil.’ Bu söylem kardeş katli üzerinden yapılırken şunu da dikkate almalıyız ki bir  parmak tek başına işlevsizdir, parmak adedi el olduğunda güçlü oluyor ve ancak el olduğunda zalime yumruk olabilir.

Söylenecek pek çok şey var bunlardan birisi ne pahasına olursa olsun “Kardeşlik kavramını-kardeş oluşumuzu” hatırlatmaktır. Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur, olduğunu iddia edenler post altı konuşanlardır. Habil ile Kabil’den günümüze değin yeryüzü masum ve mazlum kanıyla sulanmıştır.  İslam ülkelerine baktığımızda durum o kadar üzücü ki adeta kan gölü. Müslümanlar parça parça,  zulüm içinde.   Savaş bittikten sonra çıkan tablo ise daha üzücü  hassasiyetler dejenere edilmiş. Anlata biliyor muyuz?

Yani sevgili KÜRT-TÜRK-ARAP-SÜNNİ-ALEVİ kardeşim, sana uzanan kanlı el ile bana dokunan hain el aynı… Bu kadar kanın akması ellerimizin, kalplerimizin büyüklüğünden. Baksana bunca yıldır uğraşmalarına rağmen yenik düştüler. Bizi asıl üzen şey zalimin kan arzusu değil, Mümin’in akıl tutulması yaşaması. Rabbim bizi rızasından ayırmasın. Amin.

Allah’u Teala bizleri Kur’an-ı Kerim’i göndererek sorumlu tuttu. Her bir ayetten sorumluyuz, sınavdayız. Biz kitabımızı kapattıkça, yaşamadıkça üzgünüm bu ve benzeri sorunlar artarak devam edecektir hatta artarak devam etmesi bir yana bizler azalarak, eksilerek çaresiz hale gelebiliriz, Allah muhafaza.

“Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse Allah ta onların yerine öyle bir kavim getirir ki, Allah onları sever; onlar da Allah`ı severler."  (Maide/54) Allah’ı hakkiyle sevmek ve anlatabilmek asıl vazifemiz iken hırslarımızın peşinden koşmak akıl karı değildir ve asıl gayemizin dışında koşmak yorgunluktan öteye geçirmez bizi.  

Birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştır Allah’ım.

Bizi, Hakk’kı hakkiyle anlatanlardan kılsın.

Son olarak Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi;

“Hakk’ın tesisi için çalışmamakla, batılın tesisi için çalışmak arasında bir fark yoktur.”

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selam ve dua ile.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum