Bir yiğit daha gitti…

Seydişehir Haber ve Memleket gazetesi’de 12 yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde bir köşede yazıyorum… sayısı 660 olmuş…

Köşe yazarlığı ve gazeteciliğin zorluklarını bilirim birde yerel olursan vay haline… Manevra alanınız, konularınız kısıtlı…   İktidar olsun, muhalefet olsun, amir olsun, memur olsun,   ferdi olsun hiç bir kimse eleştirilmeyi, yanlışlarının söylenmesini sevmez gazeteciden köşe yazarlarından tek istenilen şey hep övsünler. Bu 12 yıllık süre içinde âcizane olarak küçük bir ilçede gazetecilik ve köşe yazarlığı yapmanın ne demek olduğunu yaşayarak gördüm…

Akit gazetesinin değerli yazarı Hasan Karakaya vefat ettiğini sabah kalkınca öğrendim. “İnna  lillilahi ve inne  ileyhi  raciun” dedim   tabii  er yada geç, eninde  sonunda mutlaka   rabbimize  döneceğiz.  Yaptığımız zerre kadar  iyilik ve  günahın  hesabını  vermek için,  hangimizin daha  güzel  amel işlediğinin ölçülmesi  ve karşılığının  verildiği   vaat edilen o   ahiret  gününde    rabbimize  hesap  vermekten kaçış olmağını  bilen insanlar  olarak  yaşayan ve ölen  kullar olalım inşallah.   Hasan ağabeye yüce rabbimden rahmet diliyorum   Allah onun  taksiratını affetsin.

Hasan   Karakaya özellikle   bizim için  zor günler  olan   post modern darbe  dönemlerinde  en çok takip ettiğim köşe yazarlarından   birisiydi Hasan ağabey .  hele   28 şubat dönemin  o   Müslümanlar için  zulmün   arttığı o kara   günlerde   yapılan  saldırılara   karşı durduğu  o  yazıları  hiç unutmam..

 Başörtülü bacılarımız aleyhinde yazılan alçakça ve kahpece yazılarla hakaret edilmesi saldırılması karşı yüreğimizin daraldığı, sinir katsayılarımızın yükseldiği o dönemlerdeki bir nebze olsun hap gibi gelen o yazılar hala zihinlerimizde…

Bakmayın şimdi siz   rüzgar  gülü  gibi yön değiştiren şimdilerde  İslamcılığa    muhafazakarlılığa   yelken açmış eski  yazarları hepsini çok   iyi biliriz  biz.

 Yiğit ve dava adamı ancak zor zamanlarda, savaşırken, kelle koltuğa alındığı zamanda belli olur. 

 Savaş kazanılıp ganimet dağılmaya başlandığı zaman ve bal arılarının ürettiği o nimete çöreklenen eşek arıları her tarihte olmuştur.

  Şahsen Akit gazetesinin politikalarını eleştirebilir katılmadığım yanlış bulduğum politikaları hele son zamanlarda oldukça fazla… Ama   bu samimi  bir davamı olan   hasan  ağabey    hakkındaki   kardeşçe düşüncelerimi  etkilemez ..

  Ben onun  bir Dava  adamı   , bir   mümin olarak yaşadığına    bu dünyada   şahidim rabbim ona   rahmet etsin seni özleyeceğiz hasan ağabey..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.