Bir kez daha gurur duydum

Geçen hafta ortasında öğretmen evindeki sergi açılışı törenindeki protokolü şöyle bir gazeteci gözüyle gözlemledim de. Öyle ya şahsen ben bu kesim için birkaç defa yorum yazan ve uyumlu çalışmalarının örnek olduğundan bahseden biri olarak, bir bakıma kendi yazdıklarımı da test edeyim istedim. Acaba dedim, bazı köşe yazarlarının iddia ettiği gibi        -aslında bu ilçe idarecilerinde hiçbir özellik yok ta, ben mi amiyane tabirle boş yere “takla” atıyorum. Yoksa dediklerimde ne kadar haklıyım diye şöyle bir gözlemledim.

 

Çok açık ve net olarak şunu ifade edebilirim ki; benim Karapınar tarihinde şahit olduğum “En uyumlu idare heyeti” şu mevcut yöneticilerdir. Kaymakamından tutunda Belediye başkanı ve resmi kurum amirleri ile sivil toplum kuruluş başkanları ile bence gerçek manada bir ekip olmuşlar. Birbirleri ile hani “frekansımız tutuyor” derler ya, aynen öyle. Demem o ki bazı şeyleri izah etmek için somut verilere gerek falan da yoktur zaten. Ön yargısız bir şekilde çok rahat hissedilebilir, bu ahenk ve bu uyum. Zaten ilçemiz idare heyetinde öyle bir uyum olmasa bu denli tarihinin en köklü yatırımlarını alabilir ve genel manada asayiş ve kurumlar arası ilişkilerde bu denli sıcak ilişkilerin yoğun olduğu bu ortam yaşanır mıydı? Bence bu ekip işini biliyor ve işin gereğinin hakkını veriyor.

 

Haa diyeceksiniz ki peki daha iyisi olmaz mı? Tabi ki olur ve hele hele toplum yönetimi olayında asla mükemmeli diye bir şey yoktur. Her şeyin daha iyisi mutlaka vardır ve aranmalıdır. Çünkü insanoğlunun ihtiyaç ve istekleri sınırsızdır. Asla tamam bu kadarı yeter demez. İşte bu şartlarda bile iyi yönetim kadrosu dediğimiz kesim, toplumun bu istek ve ihtiyaçlarına azami hassasiyeti göstererek, gereğini yapabilen yöneticiler demektir.

 

Neyse lafı fazla uzattım. Sergi açılışı sonrası İlçe Kaymakamımız İbrahim Taşyapan ve Emniyet Müdürümüz İsmail Ertuğrul ile beraberlerinde Ziraat Odası Başkanımız Hikmet Bozaklı ile birlikte çarşı içinde ayaklarken, Merkez Karakol Amirliğimizde bir çay ikramı davetinde bulunmalarına ziyadesiyle memnun oldum. Çay kahve bahane, sohbet şahane misali, inanın lokaldeki yaklaşık 1 saatlik sohbetimizde ben şu gerçeğe bir daha inandım ki, benim ilçem emin ellerde yönetiliyor. Buna ben yürekten inandım sizde inanın. Öyleki; gerek kaymakamımızın gerekse emniyet müdürümüzün olaylara ve kişilere bakış açısı ve yorumlama yaklaşımları bizim ilçemiz insanının karakteristik özelliklerine öyle yatkın ve yakın ki; zaten olay burada bitiyor. Geriye kalan hakimi, savcısı, kurum amirlerinin de genel çoğunluğa ayak uydurduğunu düşünürsek, geriye bu ahengi bozacak bir faktör kalmıyor.

 

Bence zaten bu uyum ve şahsiyetli duruş göstermenin sonucudur ki, bakın bir haftada iki önemli hırsızlık olayı (Komşu koyunu ve Medaş deposu) emniyetimiz tarafından anında aydınlatıldı. Halk bankasının ilçemize tekrar açılmasında sakın ha hiç kimse kendi payına bir kahramanlık payı çıkarmaya kalmasın. Ortada bir başarı varsa o da; topyekûn bu ilçe idare heyeti dediğimiz yöneticilerimizin bu ortak duruşu ve birlikteliğindendir. Herkim aracı ve vesile olursa olsun ama nihayetinde ve özünde bu ekibin ortak duruşu ve ısrarla bu bankayı isteme iradesi yatar. Gerisi teferruattan ibaret.   

Her ne kadar görevimiz gereği ve halktan gelen tepkilerin dile getirilmesi adına bazen üzdüğümüz idarecilerimiz olsa da, bizler gazeteciler olarak (en azından kendi gazetem adına söylüyorum) başımıza yönetici olarak atanmış ya da seçilmiş hepinizi seviyor ve sayıyoruz. Seviyoruz çünkü sizlerin bizi sevdiğinden eminiz. Sayıyoruz çünkü sizler bizlere ve ilçemize hizmet üretiyorsunuz…  Allah yolunuzu açık etsin. Kendinize yakışanı yapmaya devam edin.

Not: Geçen yazımda ifade ettiğim “pis koku” olayı şuan yasal hukuki sürece girmiş olduğundan, açılayıcı bilgiler yazmam mümkün değil ancak; iddia edildiği gibi ciddi bir olayın olmadığı ve kurumu yıpratma adına bazı kişilerce abartıldığını zannediyorum)

                                  

ADAM GİBİ*******************************

Kimi insanlar vardır, oturdukları makamdan güç alır;

Kimi insanlar vardır, oturdukları makama güç verir.

*************************HİKMETLİ SÖZLER

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.