Bir başkadır benim MEMLEKETİM

Memleketim, memleketim, memleketim,
bir başkadır benim memleketim.  
memleketim, memleketim, memleketim...

Gazetemiz çarşamba günü 2. yaşını doldurdu ve yeni binasında hizmete başladı. Açılışa katılmak Memleket ailesinin o mutlu gününde yanlarında olmak için Ereğli Belediye Başkanımız Ahmet Özdoğan ile birlikte Konya’ya gittik. Başkan Özdoğan’ın Konya’da halletmesi gereken işleri olduğunu biliyordum. Beni gazeteye bırakıp açılışa kadar zamanda Başkanım Ereğli ile ilgili birkaç işi çözme gayretiyle gazeteden ayrıldı. Açılış ve kokteyl için hummalı bir çalışma göze çarpıyordu. Gazetede tatlı bir heyecan vardı.

Açılış saatine kadar gazetede dolaşayım dedi. Önce patronum Adem Alemdar’la hasbihal ettik.

Sonra yukarı katta Ayşe Akıncı hanım ve Murat Güzel ile sohbet ettik. Karapınar temsilcimiz Mithat’tan önce sesi geldi. Onun gelmesi ile Uğur Özteke ağabeyimin yanına geçtik. Burası tam gırgır şamata idi. Uğur Özteke, Ali Akgül ve Mithat Korkusuz gibi isimler bir araya gelince bir düşünmek lazım. Ali Akgül abim müthiş bir Bozkırlı, bana herkes hakkında yaz ama Bozkırlılara dokunma dedi. Kendisi Bozkır’ın sesi kulağı bir de site kurmuş ki, www.bozkirinsesi.com  isminde görmeyenler bir görsün derim.

Açılış saati yaklaşınca davetlilerde Memleket Gazetesi’nin yeni binası önünde yerlerini almaya başladılar. Kürsüye ilk olarak patronum Adem Alemdar geldi. Bana göre konuşmasında net ifade vardı. Her Konyalı bir yerel gazeteye abone olmalı…  Eğer bir şehir kalkınacaksa bu her alanda olduğu gibi basında da olmalıdır.  Ereğli Belediye Başkanımız Ahmet Özdoğan da Memleket ailesinin o mutlu gününde yanlarında oldu. Kürsüye geldiğinde ise, “Memleket gazete gibi gazete, Ereğli için de büyük anlam ifade ediyor” dedi. Başkanımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Açılış ve kokteyl tek kelime ile muhteşemdi. Ereğli’den kutlama için arayan çiçek gönderen herkese çok teşekkür ediyorum. Ereğli’den o kadar çok kişi aradı ki inanın buraya yazacağım ama sığmaz. Ereğli adına benim Memleket’im diye sahiplenen herkese yürek dolusu teşekkür ediyorum.

Ereğli Tekstil Müdürü Fahri Aydın Konya’ya kadar gelerek ve çiçek göndererek bize büyük jest yaptı. Lüks Ereğli otobüs firması ve Zeynel Abidin Topak Dizayn Grup olarak çiçek gönderdi. Ayrıca Ereğli’de büromuza çiçek gönderen Ayhan Yürekli, Bilgin Kamış, Nevzat Bayram, Adnan Öğül, Orhan İşcan, Berkay Doğalgaz, İstanbul Doğalgaz, Çaput Giyim, Ezeroğlu Bebe ve Merkez Yemek Fabrikası’na çok teşekkür ediyorum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi benim Memleket’im bir başkadır. Ereğli’nin memlekete açılan kapısıdır. Bir sevdadır.

Yeni yayın döneminde ‘nitelikli okura nitelikli gazete’ sloganı ile yoluna devam edecektir. Yolun açık olsun Memleket. Yolun aydınlık olsun Memleket.

Memleketi memleket yapanlara selam olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum