Bin 560 öğrencinin harcamaları...

Bin 50 öğrencinin harcamaları

Bozkır’ı ayağa kaldırır

AK Parti hükümeti nüfusunun büyük çoğunluğu dar gelirlilerden oluşan Bozkır’a yardım yağdırıyor. Yasa ve yönetmeliklerin izin verdiği çerçeve içerisinde Bozkır’a yapılan yardımlar bizim kuşağın sevilen siyasetçisi ve beyefendilik örneği Ak Parti İlçe Başkanı Memduh Çelmeli ve siyaset arkadaşlarının yüzünü güldürüyor.

Hafta sonunu yazın tüm tonlarının yaşandığı Bozkır’ın dağlarında geçirdim. Soy köklerimle hasret giderdim, çok verimli olacak sohbetler yaptım. Bozkır’ın önümüzdeki günlerde ekonomik seviyesini yükseltecek projelerin hazırlandığı mutfak çalışmalarını gözlemledim. Hizmet trafiği içerisinde yaptıkları hizmetleri “ayıp olur” mantığıyla açıklamaktan kaçınan Ak Parti ilçe Başkanı Memduh Çelmeli’yi zar zor ikna ederek çalışmaların detayını öğrendik. Çarşamba Çayı üzerinde çam ağaçları altında minik ama nefis bir tesis olan “Akgül Restaurant”ta hizmetlerin detay notlarını aldık.

Yüzünden gülümseme eksik olmayan Memduh Çelmeli, hükümetin Bozkır’a yaptığı sosyal yardımları açıklarken, “Ak ve aydınlık kadrolar coğrafyamızın en güzel yerleşim merkezlerinden olan Bozkır’ı sorunlardan kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizde 3.5 yıl içerisinde muhtaç ve dar gelirlilerimize 2 trilyon 243 milyar 200 milyon lira tutarında kömür ve para-gıda yardımı yapıldı. Görevde olmadığımız 1998-2002 yılları arasında yapılan yardımın toplam 368 milyar 930 milyon lirada kalması, hükümetimizin ilçemiz insanına bakışının en güzel delilidir” diyor. Çelmeli, önceki hükümetlerin ülkede popülist politikalarla açtıkları yaraların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyeleri tarafından sarılmaya çalışıldığını, tek parti hükümeti olmanın avantajlarının yansıdığını vurgularken, “Çağlayan, Dere, Sorkun, Söğüt, Harmanpınar, Üçpınar, Dereiçi, Hamzalar, Hisarlık ve Sarıoğlan beldeleri ile ilçe merkezi ve 38 köyümüzde yaşayan hemşehrilerimize sosyal yardım kapsamında 925 milyar 200 milyon lirası para-gıda ve 1 trilyon 318 milyar lira tutarında 6 bin 590 ton yakacak (kömür) olmak üzere 2 trilyon 243 milyar 200 milyon liralık yardım yapılmıştır. Yardımlar Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakfı’mızın mütevelli heyeti tarafından yapılan araştırmaları sonucu dar gelirli ve muhtaçlarımıza ulaştırılmıştır” diye konuştu.

Ak Parti’nin ülke yönetiminde olmadığı 1998-2002 yılları arasında ise Bozkır’da 94 milyar 530 milyon liralık para-gıda maddesi dağıtıldığını, aynı süre içerisinde dağıtılan yakacak (kömür) yardımının ise 1372 ton karşılığı olan 274 milyar 400 milyon lira olarak gerçekleştiğine işaret eden Çelmeli, şunları söyledi: “Ak kadrolar milletimizin verdiği yetkiyi kullanırken kılı kırk yararcasına düşünerek, kamu kaynakları en verimli şekilde değerlendirilmiştir. Milletimiz ve sevgili hemşehrilerimiz hortumlanan bankaları, hastanelerde oluşan kuyrukları, çekilen çileleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Konya”yı TBMM”de temsil eden başta Muharrem Candan bey olmak üzere 14 milletvekilimiz, 4 İl genel meclisi üyemiz ve Konya il teşkilatı yönetim kurulu üyelerimizle dayanışma içerisinde sıkıntılara çözüm üretmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bozkır’ı ve Bozkırlıları güldüren, sorunlarımıza kısa ve uzun vadeli çözümler üreten siyaset arkadaşlarımıza ve kadrolarımıza teşekkür borçluyuz. Bizler, verilen emaneti kirletecek hiçbir eyleme ve kötü icraata bulaşmadık, bulaşmayacağız da. Devletimizin imkanlarını hizmete sunmaya devam edeceğiz. Bozkır’a aktarılmasına vesile olduğumuz sosyal yardımlar hükümetimizin ilçemize verdiği önemin delilidir. Sevgili hemşehrilerimiz 3.5 yıllık iktidar dönemimizde sağladığımız toplam 2 trilyon 243 milyar 200 milyon liralık yardımın, geçmiş hükümetler döneminin son dört yıllık diliminde (1998-2002) aktarılan toplam 368 milyar 930 milyon liradan kat kat fazla olduğunu fark edecektir. Ak kadrolar sizlerin destekleriyle ülkeyi içinde bulunduğu sorunlardan çıkarıp, hızla gelişmiş ülkeler seviyesine yükseltmek için çalışmalarını sürdürecektir. ”

5 TRİLYONLUK ÖĞRENCİ GELİRİ KAÇMASIN

Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu’na bu yıl 1050 yeni öğrenci gelecek. Bu öğrencilerin barınacağı yurtlar yetersiz. Yüksekokul yöneticileri aylardır kiralık bina arıyor. Memleket Gazetesi, Bozkır Postası Gazetesi ve www.bozkirinsesi.com haber portali gelişmeleri kamuoyuna duyuruyor. Bu öğrencilerin Bozkır ekonomisine bir yılda bırakacağı para 5 trilyonu aşacak. Bunun gerçekleşmesi için sayın Memduh Çelmeli ve siyaset arkadaşlarının kapı kapı gezerek bu soruna çözüm üretmesi gerekiyor. Bu noktada bir açılım olmazsa, bugüne kadar yapılan tüm hayırlı hizmetlerin seçmen gözünde dikkate alınmama olasılığı çok yüksek. Bu sorunun aşılmasına, 5 trilyon liranın Bozkır ekonomisine kazandırılmasına yapılacak katkılar, önümüzdeki süreçte yiğit gönüllerde, fakir yüreklerde silinemeyecek izler bırakacaktır. Benim tanıdığım Memduh Çelmeli ve siyaset arkadaşları bu sorunu aşacak, yetenek, akıl ve bilgiye sahiptir. Tüm hizmetlerde olduğu gibi bu işin hayırla sonuçlandırılması yolunda da yolları açık olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.