Beyşehir'de Balık İşleme Fabrikalarına Denetim

Beyşehir'de Balık İşleme Fabrikalarına Denetim

Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren tatlı su ve deniz ürünleri işleyen balık işleme fabrikaları, denetim altında!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bulunan tatlı su ve deniz ürünleri işleyen balık işleme fabrikaları, Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver'in eşlik ettiği bir denetim sürecine tabi tutuldu. Denetimler kapsamında, işletmelerde işlenen balıklarda ölçümler yapılırken, boy limiti altında olup olmadığı titizlikle kontrol edildi. Su ürünleri kontrol ekipleri, ilçe genelinde bulunan balık işleme fabrikalarını denetleyerek, balıkların belirlenen boy yasaklarına uyulup uyulmadığını inceledi.

Yapılan açıklamada, denetimler sonucunda belirlenen boy yasaklarına uymayan işletmelere yönelik gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı vurgulandı. İlgili kanun kapsamında alınması gereken tedbirlerin uygulandığı belirtilen açıklamada, çevre ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği adına denetimlerin önemine dikkat çekildi.

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver, denetimlere katılımıyla ilgili olarak, "Denetimlerimiz, balık boy yasaklarına uyulmasını sağlamak ve su ürünleri işleme tesislerinin mevzuata uygun faaliyet gösterip göstermediğini kontrol etmek amacıyla düzenlenmektedir. Halkımızın sağlığını ve çevre bilincini koruma adına bu tür denetimleri sürekli olarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Beyşehir'de gerçekleştirilen bu denetimlerin önümüzdeki süreçte de devam edeceği kaydedilirken, çevresel sürdürülebilirlik ve balıkçılık faaliyetlerinin denge içinde yürütülmesine yönelik çabaların sürdürüleceği belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler