M. Faik Özdengül

M. Faik Özdengül

Beyrut'a Doğru

Değerli okuyucuları, bu yazı kısa olacak, uzun olması onu daha okunur daha anlamlı kılmayacak.

Siz bu satırları okurken Allah'tan bir mani gelmezse ben Lübnan-Beyrut'ta olacağım. Büyükşehir Belediyemiz ve SADAV organizasyonuyla Ramazan boyunca sadece bizim değil Beyrut’taki kardeşlerimizin de iftarlarını afiyetle yapabilmelerine katkıda bulunabilmek için bir ön çalışma yapıyoruz.

Bu anlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek olmak üzere SADAV Başkanı Ercan Uslu Bey ve farklı katkıları olan herkesi saygıyla anıyorum.

Ramazan kişisel bir arınma ayı. Bedensel zevklerden uzaklaşıp ruhu besleme zamanı ve bizler Ramazan’a 2 aydır hazırlanıyoruz. Bu hazırlıklar hem zihinsel hem bedensel olarak Recep ve Şaban aylarında Ramazan'a hazırlanmak içindi. Ramazan'da ruhumuz beslenecek. Alışılmışın dışında yeni zevklerle tanışacak. Daha önce tanışmışsak yeniden hatırlayacağız.

En önemlisi de kişisel gelişimizi başkalarını tamamlayarak daha da geliştireceğiz. Bu zekât ve sadakalarla olacak.

Vermeye yatkınlaşacağız ki vermek almanın şartıdır.

Bunun dışında oruç bir sevgi davranışıdır.

Kendini sevmenin, kendine yakınlaşmanın, kendini tanımanın aracıdır. Ayrıca kendini disipline etmenin.

Asıl ulaşmaya çalıştığımız farkındalığın en temel aracıdır.

Ramazan'a birlikteliğimizi hatırlayarak gireceğiz.

Kendimizle birlikte sizleri de, sizlerin iyi dileklerini de götüreceğiz Beyrut'a ve onların selam ve sıcaklığını getireceğiz. Birlikteliğe adım atacağız. Daha önce Bosna'da, Kosova'da, Kırım'da olduğu gibi. Yaşanılan her şeyde bir hayır olduğu bilincini yeniden güçlendireceğiz. Bizim için yanlış eksik felaket gibi görünenin gerçekte bir hikmeti olduğunu fark edeceğiz. Eller ellere dokunacak ve yürekler temas edecek. Onlara onları sevdiğimizi söyleyeceğiz. Kavli dualarımızı fiili dualarla kuvvetlendireceğiz.

Dönüşte yeniden görüşmek üzere.

 

  www.pozitifdegisim.com

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.