Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

BEŞİKTAŞ’A KÜKRE, RİZE’YE PIS!

Ben iyi ki teknik direktör değilim. Rize’de ilk yarıyı kenardan izledikten sonra takımın üç ön liberosunu ve stoper Vukoviç’i oyundan alır, maçın bitmesini bile beklemez, otobüsle Konya’ya gönderirdim. Uğur Tütüneker gibi teknik direktörlüğün yanından geçemeyecek bir hocanın resmen “bizi yenin” diye çıkardığı kadroya karşı ancak bu kadar kötü oynanabilirdi.

Yanından geçen topa müdahale etmeyen Mehmet Güven, ayağında gereksiz top tutarak takımın zaten çok az yakaladığı kontra fırsatlarını harcayan Ali Çamdalı ve son 3-4 haftadır gösterdiği hırçın performanstan çok uzak olan M’Bamba, ilk yarı maçı hediye etti. Ha unutmayalım; iyi stoper dedikleri 1.90’lık Vukoviç de hava toplarında ya uyudu ya da Lualua’ya asist yaptı ve bu kötü üçlüye destek verdi.

Djalma Kibong’un, Hleb Mehmet Güven’in işini yaparsa Beşiktaş’a kafa  tutan takımın yerinde yeller eser. Herşeye rağmen Torku Konyaspor Rize’den puanlarla dönebilirdi. Kesin kazanması gereken maça yanlış oyuncuyla başlayan Tütüneker’e, Konya’da yöneticiler kimi oyuna alması gerektiğini söylüyordu. Orada işten anlayak yok galiba ki, sakatlık olunca oyuna almak zorunda kaldığı Lualua O’nun kurtarıcısı oldu.

İkinci yarı Mesut Bakkal, oyuncuları biraz canlandırdı ama defans fazla öne çıkıp Ali Turan ofsayt bozunca Lualua ve Ümit Korkmaz maçı bitiren golleri attı. Özellikle büyük takımlara karşı takımını çok iyi hazırlayan Bakkal, “final niteliğinde” dediği maça hiç de iyi hazırlanmamış göründü.

Bu kötü oyunla az bile yediler ama Uğur Tütüneker’in takımına böyle yenilmek, Torku Konyaspor’a gerçekten hiç yakışmadı. Büyüklere kükreyip basit bir rakibe karşı pısmak hiç olmadı.  

Akhisar maçının mutlaka kazanılması gerekiyor ve kazanılırsa gelecek yılın hesapları yapılmaya başlanacak. Bir yeri sıkıştığında oynayan futbolcularla çalışmaktan hem teknik heyet hem de yönetim, özenle kaçınmaları gerektiğini anlamıştır umarım. Bu yıl hadi ilk yıl ve takımın düşmemek için tecrübeli oyunculara ihtiyacı var. Ama gelecek yıl Recep gibi oyuncular dururken yukarıda bahsettiğim tarzda futbolcular elini kolunu sallaya sallaya oynayacaksa, hakikaten yazık olur. 

Önceki ve Sonraki Yazılar