Benim gibi sevenlerini de etkiledi

BENİM GİBİ SEVENLERİNİ DE ETKİLEDİ

Bugün yazıma nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Oysa bir sürü kurgu yapmıştım. Bu hafta gündeme şunları taşırım diye.

Öncelikle Aziziye kasabasında yaşananlara kısa bir değinecektim. Ardından Ereğlili Gazetecilerin Dedeman’da Okyanus Grubu ‘nun misafiri olduğunu yazacaktım. Bunları gene yazacağım da, beni derinden etkileyen olayı yazmadan geçemeyeceğim.

METİN ÖZEN BEY’İ KAYBETTİK

Ereğli Albayrak Tekstil’in Muhasebe Müdürü Metin Özen Bey’in vefatını öğrendiğimde içimden bir şeylerin aktığını hissettim.

Metin Bey, beni her gördüğünde takılmadan edemezdi. Gazetemizi ve yazılarımı hiç kaçırmadan okur, yorumlarını iletirdi. Sporu seven bir kişiliğe sahipti. Sevgili müdürüm geçtiğimiz günlerde mide kanaması geçirdi. Konya’da ameliyat olan Metin Bey yoğun bakımdan çıkamayarak hayata gözlerini yumdu. Kendisine Allah’tan rahmet, geri kalan ailesine sabrı cemil niyaz ediyorum.

BAŞKAN NEREDE?

Ereğli’nin şirin beldelerinde birisi olan Aziziye beldesinde geçtiğimiz günlerde inek dağıtımı vardı. Ne ilginçtir ki Ereğli merkezden çok daha uzak köylerdeki inek dağıtımlarına dahi katılım yüzde yüze yakın iken Aziziye’de durum tamamen farklıydı. Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ersin Yalama, İlçe Tarım Müdürü Özkan Özgüven dışında programda kimseyi göremedik. Aziziye Belediye Başkanı Osman Aydos törene katılmadı. Demek ki aradaki buzlar erimemiş. Birileri ağabeylik yapacaktır Seçimler geliyor.

EREĞLİ BASINI DEDEMAN’I ÇOK SEVDİ

Ereğli basın mensupları hafta sonunu aileleriyle birlikte Konya Dedeman Otel’de Okyanus Grubu Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Nusret Argun’un davetlisiydi. Basın mensupları güzel bir hafta sonu geçirdi. Gösterilen gerçekten tek kelimeyle muhteşemdi. Otelin kapısında bizi karşılayan Okyanus Grubu Yatırımlar direktörü Yılmaz Altunsoy ve Basın ve Halkla ilişkiler danışmanı Hamdi Bağcı, gün boyu bizimle ilgilendiler. Okyanus Grubunun çalışmalarını gezdiğimizde hemşerimiz Nusret Beyin Patronluğunu yaptığı, yine hemşerimiz Yılmaz Bey’in yatırımlar direktörlüğünü yaptığı şirketin Konya’da ve Konya dışında neler yaptığını gördük. Onurlandık. Gururlandık.

Konya’ya Ereğlililerin damgasını nasıl vurduğunu gördük. Yatırımlardan memleketleri Ereğli’nin de nasiplenmesini isteyen bu insanlar can pare çalışıyorlar. Kendini her konuda ispat etmiş, Ereğli’ye yatırım yapmak isteyen Okyanus grubuna Ereğli’nin kapılarının açılması gerektiğine inanıyorum. Ereğli artık açılım göstermeli, kalkınmada öncelikli bölge olmadan Ereğli’ye yatırımcı gelmek istemez. Okyanus Grubu gelmek istiyor hem de yabancı sermayeyle, alınganlığın falan zamanı değil.

Yanlış hesaplar içine de girmemek lazım. Küçük düşüneceğiz diyen Ereğli’nin geleceğine yön verecek yatırımlara Ereğli kapatılmamalı, gün gelir bunların hesabı sorulur.  Geri geldikçe bu konulara döneriz.

Kısaca Konya Ticaret Odası Başkanı’mdan bahsetmek istiyorum. Dedeman’ın havuzunda yüzme bilmeyen ben gezinirken havuzun bir ucundan bir ucuna yüz defadan fazla gidip gelen biri vardı. Maşallah bu ne enerji diyerek şaşkınlığımı gizleyemedim. Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez bu enerjiyle Konya’ya ve bu ülkeye çok hizmet eder.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.