“Ben Müslümanım” diyen cahiller…

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz birçok ayeti Kerimesinde tüm Müslümanların şeytandan ve şeytanın dostlarından sakınmaları gerektiğini bildirmektedir.

Şeytandan sakındığımız gibi, şeytanın dostlarından da sakınmamız, bunların şeytani vesveselerine inanıp aldanmamamız gerekir.

Günümüz coğrafyasında ise, şeytandan ve şeytanın dostlarından sakındığımız gibi, ne tuhaftır ki “Ben Müslümanım” diyen  Müslüman  kisvesine   bürünmüş   insanlardan da sakınmamız gerekmektedir!.

 İslam coğrafyasında   görüldüğü   gibi   Halkı  Müslüman olan birçok ülkede şeytanın misyonunu, “Ben müslümanım” diyen gafiller, “Ben müslümanım” diyen cahiller, “Ben müslümanım” diyen hainler yürütmektedir!.

Binlerce yıldır yeryüzünü fesata boğmak İçin çalışan şeytan aleyhillane, ciddi bir işsizlik kriziyle karşı karşıyadır sanki!.

Çünkü şeytanlık adına yapılması gerekenler, artık bu gafiller, bu cahiller ve bu hainler tarafından Müslümanlık adına yapılmaya başlanmıştır!.

“Ben Müslümanım” demelerine rağmen, İslam ve tevhîd gerçeğinden bihaber olan gafillere, kızmaktan ziyade acıdığımı hissediyorum.

Bu yaşına kadar şeytanı hiç görmeyen ve hiç de görmek istemeyen ben, hakkı gizleyen bu bel'amları görünce, sanki şeytan görmüş gibi irkildiğimi hissediyorum!.

Nitekim Kur'anı Kerim'de bu aldatıcılar zikredilmekte ve tüm insanlar, bu aldatıcılara karşı defalarca uyarılmaktadır.

 “Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır, öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın.” Fatır Süresi 5

Kur'an-ı Kerim'i okuyabilme yetkisini başlarındaki bel'amlara veren gafiller, bu ayet-i kerimeleri bilmiyorlar ki dikkate alsınlar!.

Nitekim bazı çevrelerce, Kur'an-ı Kerim'i esas alarak bu mübarekleri tenkit eden, hakka ve hakikate davet eden Müslümanları fitneciler olarak tanımlıyorlar!.

Uyudukları zaman kiminle birlikte olduklarını bilmiyoruz!. Bildiğimiz ve gördüğümüz gerçek, uyandıkları zaman şeytanı hoşnut etmek  için  Allah'ın   o tertemiz hükümlerini göz ardı ettikleridir.

Allah'ın hükümlerini göz ardı ederek, çağdaş Müstekbirleri, Yahudi ve Hıristiyan , Mason , tapınakçı  lobilerini hoşnut etmeye çalıştıklarını  buradan ilan ediyoruz…

Hakkı bilmeden hakka (!) davet etmenin cahillik, hakkı gizleyerek batıla davet etmenin hainlik olduğunu bilmiyorlar mı?

Neden hakkı batıl ile örtüyor ve bildiğiniz halde neden hakkı gizliyorsunuz?

Hakkı, batıl ile örtmenizin nedeni, hakkın sahibi olan Allah'ı, batılın sahibi olan zalimlere hoş göstermek için mi?

Evet, hakkı gizleme ve hakkı batılla örtme nedeniniz ne olursa olsun hepinizin kulağına şu ayeti kerimeyi bir kez daha okuyoruz…

Gerçek, apaçık belgelerden indirdiklerimizi ve insanlar için Kitapta açıkladığımız hidayeti gizlemekte olanlar; işte onlara, hem Allah lanet eder, hem de lanet ediciler lanet eder.” Bakara  Süresi 159

*Yoldaki Musibetler-Mehmet Alagaş

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum