Batı ikiyüzlü, benim içim de çok rahat

Benim içim çok rahat. Batının ürettiği, üzerine marka değeri koyduğu hiçbir malı almıyorum ve tüketmiyorum. 20-30 yıldır direniyorum, kullandığım telefon, bindiğim otomobilim, bilgisayarım, giysilerim, ayakkabım, televizyonlarım  onların da değil, markaları da değil.                                                                                                           

     11 Ocak 2015 günü, Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için,  Fransa'nın başkenti Paris'te, terörle mücadelede dayanışma için düzenlenen ve dünya liderlerininde iştirak ettiği "Cumhuriyet Yürüyüşü"ne 1,5 milyondan fazla kişi katıldı.

    Fransa’da yaşananlar, büyük bir komlo teorisinin bir parçası. Bölgemizde bugünlerde israil yalnızlaştı. Kendilerinin yaptığı, eserleri olan ve bölgemizde oluşturdukları DEAŞ yumağının ucunu bulamıyorlar. Yeni operasyonlar için yeni bahaneler oluşturmaları gerekiyordu.

    Paris'teki son saldırıda ilk anda 11 ölü vardı. DÜNYA ŞOKTA başlıkları atıldı. 11 Eylül saldırıları bahane edilerek 2001 yılında ABD öncülüğündeki Haçlı koalisyonu ile Afganistan'a açılan savaşta, bugüne kadar 3.6 milyon Müslüman katledildi. Ama 3.6 milyon Müslümanın ölümü karşısında DÜNYA ŞOKA GİRMEDİ!

    Afganistan’ın ardından aynı Haçlı koalisyonu bu defa Irak’a savaş açtı. Son 11 senede Fransa'nın da desteği ile Irak'ta 1.2 milyon Müslüman katledildi. 3.5 milyon Müslüman da bu savaşta sakat bırakıldı. Ama Irak’taki 1.2 milyon Müslümanın ölümüne ve 3.5 milyon kişinin sakat kalmasına bu "Dünya"Paris'te ölen 11 kişiye üzüldüğü kadar üzülmedi.

    BM Güvenlik Konseyi’nde VETO yetkisine sahip Çin yargısı 300 Müslüman Uygur Türkü için idam kararı verdi. Batı siyasetinde Batı medyasında buna karşı çıkan bir ses duydunuz mu? Çin, ülkede yaşayan Müslümanlara İslam'ı yasaklayan kararlar aldı. 

    Filistin’de katliam yapan Siyonist İsrail’i Fransa dahil Batı ülkeleri 70 senedir açıkça destekliyorlar. Daha geçen yaz, Temmuz, Ağustos aylarında İsrail Gazze’yi yine yerle bir etti. Sadece 11 kişi değil; çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden 2 binden fazla Müslüman katledildi. Hala Gazze’ye ilaç bile sokulamıyor. Batı'da kimin umurunda?                                               

    Son 4 senede Suriye’de 300 bin Müslüman, Batı destekli BAAS rejimi tarafından katledildi. Fransa dahil olmak üzere ABD ve Avrupa kimi desteklediler? Elbette ölenlere timsah gözyaşları dökerek Esad’ı desteklediler.

    Mısır tarihinde seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı geçen yıl General Abdülfettah Sisi tarafından askeri darbe yapıldı. Bu darbecileri kim destekledi? Ne yazık ki yine İsrail’le birlikte, Avrupa ve ABD destekledi.

    Batı, Müslümanları daima güdülecek koyun, ülkelerini de sömürülecek yer olarak gördü. Avrupa’da da Müslümanların emeklerini sömürdüler. Hem sömürdüler hem dışladılar, hakir gördüler, aşağıladılar. Onların giyim kuşamlarına müdahale ettiler. Minareleri yasakladılar, camileri yaktılar. İnançlarına ve peygamberlerine hakaret eden yayınlar yaptılar. Sonra da bu hakaretleri "Basın ve ifade özgürlüğü" kılıfıyla savundular.

    Haçlı zihnindeki Batı, bir asırdan beri İslam coğrafyasında rüzgâr ekiyor. Şimdi de ektiği rüzgârı ufak ufak biçmeye başladı. Rüzgâr ektikçe rüzgar biçmeye, fırtına ektikçe fırtına biçmeye, kasırga ektikçe de kasırga biçmeye devam eder. Avrupa’nın kimseyi suçlama hakkı yoktur. Şiddet, şiddeti doğurur

    Batı’nın ve israilin birlikte kurdurdukları PKK terör örgütü, son 30 yılda 40 bin insanın canına mal olan yüzlerce toplu katliam yaptı. Batı bunları, görmezceden, duymazcadan geldi.

    Bölgemizde ve ülkemizde son 30 yıl içerisinde, Batı ülkelerinde yaşanan 3-5 münferit olaydan bin tane yaşandı. Bunların hepsinin de müsebbibi onlardı. Onları anlatmaya, bugüne kadar öğrendiğimiz tüm olumsuz sıfatları saysak az gelir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.