Başkanım açıklar mısın?

Ereğli tarihine bu günden sonra yeni sayfalar açmaya hazırlanıyor. Yaklaşan yerel seçimler de belediye başkanı olmak isteyen aday adayları yavaş yavaş çalışmalarına başladı. Cuma gününden itibaren bu adayları ve özelliklerini yazmaya başlayacağım.

 

Öncelikle Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan ve Ereğli Belediyespor Külüp Başkanı Fethi Ertekin basını küçük düşürücü sözlerinin ardından özür dilemediler.  Bunu sinesine çekmek zorunda kalan arkadaşlarım olabilir ama ben bunu sineye çekemem.

 

Alanya’da “Voleybol hocamız bizi sattı” diyenler bunu Ereğli basının üzerine yıkmakla her şeyin biteceğini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Yerel Tv ekranlarından çıkıp Basın bizden altından kalkamayacağımız talepte bulundu. Biz bu talebi karşılayamadık diyen bir kulüp başkanına sözü geçmeyen Ereğli Belediye Başkanıyla aynı gün yaptığım telefon görüşmemizde Özdoğan, Fethi Ertekin’in yanlış konuştuğunu haddini aşarak konuştuğunu bunu kendisine söylerek uyardığını ifade etmişti. Ertesi gün basını toplayıp konunun yanlış anlaşıldığını özür dileneceğini de söylemişti. Bu güne kadar böyle bir talep olmadığına göre Başkanımız maalesef sözünü tutamıyor. Tutamamasının nedeni ise başkanımızı dinleyen yok.

 

Televizyonlardan çıkıp Ereğli basını art niyetli diyeceksiniz, biz bunu alkışlayacağız öyle mi? çıktığınız kanaldaki arkadaşlarımızı bir gün fazla misafir etmiş olabilirsiniz. Onların patronlarıyla farklı iş ilişkileriniz olabilir. Hepsi maaşla çalışan arkadaşlarımız. Onlar, size ne istediler sizden bizde oradaydık, diyememiş olabilirler.

 

Basın ne yazarsa yazsın halkımız bilsin diyeceksiniz. Yani basını biz istediğimizde susturuyoruz bunun yöntemleri var diyorsanız. Bakalım bundan böyle nasıl susturacaksınız. O koltuklar kimselere baki değil, hepiniz yolcusunuz ama biz basın mensupları hancıyız.

 

Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan’a son kez sesleniyorum. Sizinle, ben konuştuğum için şahsım adına yapılan ve hala zan altında kaldığım ifadenin açıklanması ve özür dilenmesini bekliyorum. Veya başkanım sen bir açıklama yap. Beni dinlemiyorlar diye söyle.

Belediye seçimlerine ne kaldı. Yeni gelen başkan basınla iyi geçinsin diyorsan o da farklı bir düşünce tabi. 

 

Beni belediyeden attırmaya çalışan Danyal Özdayı’nın da görevini hala bana söylemedin. Telefonda konuştuklarımızı da ben hala buraya yazmıyorum. Beni belediyeden çıkartmaya çalışan şahsın sadece belediye meclis üyeliğinden başka görevi ne varsa söyle bizde bilelim. Ona göre davranalım. Belediye Başkan yardımlarıyla küs olduğunu bilmeyen yok. Bende Ereğli halkı gibi merak ediyorum. Belediye Başkan yardımcılarından daha üstün ne özellikleri var?

 

Başkanım hiç kusura bakmayın hak etmediğimiz bir iftirada bulunduğunuz haberim yok diyemeyeceğiniz kadar çok açık bir olay TV ekranlarında ve yanında söylendi. Lütfen açıkla basın senden ne istedi. Açıklamazsanız ifadelerim daha ağır olacak.

 

Kimseyi zan altında bırakmaya hakkınız yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum