Başkan Laleli 6 Aralık 'Bilirkişiler Günü’nü kutladı

Başkan Laleli 6 Aralık 'Bilirkişiler Günü’nü kutladı

Konya Bilirkişiler Derneği Başkanı Ahmet Selim Laleli, yayınladığı basın açıklamasıyla ‘6 Aralık Bilirkişiler Günü’nü kutladı.

Konya Bilirkişiler Derneği, ‘6 Aralık Bilirkişiler Günü’nü kutladı. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim Laleli, üyelerinin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmayı, değişen mevzuatlar ve uygulamalar hususunda seminerler, eğitim programları gibi etkinliklerle bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Konya Bilirkişiler Derneği Başkanı Ahmet Selim Laleli, yayınladığı basın açıklamasıyla ‘6 Aralık Bilirkişiler Günü’nü kutladı.

Konya Bilirkişiler Derneği’nin 8 Ocak 2018 tarihinde Konya Bölge Adliyesi bünyesindeki bilirkişileri bir çatı altında toplayarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek amacıyla kurulduğunu belirten Laleli, Konya Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) yetki sınırları içerisinde Konya, Karaman, Aksaray ve Afyon bölgelerinde görev yapan yaklaşık 2 bin 500 bilirkişi bulunduğunu kaydetti.

Başkanı Laleli, “Derneğimiz, üyelerinin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmayı, değişen mevzuatlar ve uygulamalar hususunda seminerler, eğitim programları gibi etkinliklerle bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Bilirkişi; çözümü uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren hâllerde oy ve görüşünü sözlü veya yazılı olarak vermesi için başvurulan gerçek veya özel hukuk tüzel kişisidir. Konya Bilirkişiler Derneği’nin öncülüğünde aralarında İstanbul, İzmir, Bursa, Kayseri, Antalya gibi illerimizin de bulunduğu bilirkişi dernekleri, 06 Aralık gününü ‘Bilirkişiler Günü’ olarak kutlama kararı almış bulunmaktadırlar. Her faaliyetimizde arkamızda sonsuz destekleri ile bizleri cesaretlendiren, teşvik eden bilirkişilere teşekkür ediyor, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

lale.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.