M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Başbakanımız Konya’ya ne zaman gelecek?

Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamızın kurduğu hükümet, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da hızla onaylandı.

Bugün ilk grup toplantısı var...

Kongrede yaptığı konuşma kadar bugünkü grup toplantısında yapacağı konuşma da büyük önem taşıyor.

***

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum.

Hocamızın Büyük Kongre’de verdiği selamın mukabeleleri alınıyor.

Ne demişti:

Ağrı'ya, Erciyes'e, Uludağ'a selam olsun. Toroslar'a, Menteşler'e, Kaçkar'a, Istırancalar'a selam olsun ve onların sınır ötesindeki kardeşlerine selam olsun. Hira'ya, Tur-u Sina'ya, Zeytun Dağı'na, Rodoplar'a, Kafkaslar'a, Altaylar'a selam olsun ve o dağların eteklerinde yaşayan bütün kardeş, dost ve komşu kavimlere, halklara selam olsun. Selam olsun bu vatanın suyuna, ırmağına, Fırat'a, Dicle'ye, Sakarya'ya, Seyhan'a, Ceyhan'a, Yeşilırmak'a, Kızılırmak'a selam olsun ve onların kardeşlerine Tuna'ya, Nil'e, Ab-ı Derya'ya, Sırrı-Derya'ya, Volga'ya selam olsun.

***

Şimdi tüm bu coğrafyalarda bir sevinç hâkim...

Bakmayın siz ihmal edildiği söylentilerine...

Doğu Türkistan’da hafta sonu, bayram havasında geçti...

***

Sayın Davutoğlu’nun Doğu Türkistan için neler yaptığını Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı ve Doğu Türkistanlılar Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk’ten dinleyin:

-Davutoğlu, bakanlığı döneminde 5 Temmuz 2009'da Çin'e karşı net tavır alarak orada gerçekleşenin bir katliam olduğunu ifade etmiştir. Dışişleri Bakanlığı'ndan Çin’e karşı net bir tavır ortaya konmuştur. Yine 2010'da 15 no'lu genelge ile Mesut Yılmaz’ın Başbakanlığı döneminde Doğu Türkistan davasına adeta ihanet niteliğindeki o genelge ile iptal edilmiş ve Doğu Türkistanlıların ayaklarındaki prangalar kesilmiştir. Doğu Türkistan davası Türkiye’de bir ivme kazanmış ve Doğu Türkistan davasının önü Türkiye’de açılmıştır.

***

Türkiye hem Erdoğan, hem de Davutoğlu ile gönül coğrafyamızın uzandığı tüm beldelere güven veriyor. Bu ülke, bu millet bu yüzden Erdoğan’ı ve Davutoğlu’nu çok seviyor.

***

Bizim Davutoğlu sevgimiz, onun insan sevgisi dolayısıyladır.

Bizim Davutoğlu sevgimiz, onun kutlu yürüyüşe olan sevgisi dolayısıyladır.

Bizim Davutoğlu sevgimiz, onun özgürlüklere olan sevdası dolayısıyladır.

Bizim Davutoğlu sevgimiz, onun bu millete, bu bayrağa, bu kutlu davaya omuz vermesi, önder olması dolayısıyladır.

***

AK Parti İl Teşkilatı geçtiğimiz haftayı ve hafta sonunu oldukça hareketli geçirdi. İl Başkanı Ahmet Sorgun ve teşkilat yöneticilerinin kongrenin hemen ardından Sayın Davutoğlu’nu ziyaret ettiklerini, Konya’nın selamını ilettiklerini de bilvesile söylemiş olayım.

Ahmet Sorgun abi, Davutoğlu başbakanımızın ilk ziyaretini de Konya’ya yapacağını müjdeledi.

62. hükümetin güvenoyu almasından sonra, yani önümüzdeki ilk hafta içinde Başbakanımızı Konya’da ağırlayacağız.

Daha ne olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum