Servet R. Çolak

Servet R. Çolak

Baransu'nun bavulu hâlâ açılmadı

15 Temmuz olayının aydınlatılması için yapılan bir çok çalışmaları yakından takip ediyorum.  İhanet tellallarının yüzlerindeki ifadeleri görünce,  'bunlar 17-25 Aralık'tan öncede tüm ihanetleriyle zaten ortada olan insanlardı' diyorum.  Şimdi FETÖ soruşturmasında moda olmuş laflardan biri de 'Pirinçin içindeki beyaz taşları ayıklamak' oldu. Çok zor değil bu iş, gözü normal olan bir insan tüm dikkatini pirinç ayıklamaya verse, sanki siyah taş buluyor gibi çat çat taşları seçer.  Ayıklanacak olan taşsa dikkatler taşa verildiğinde herşey tertemiz oluverecek.

Şimdi gelelim şu beyaz taşlara...

'17-25 Aralık'tan önce bilmiyorduk, farkına varamadık, bunları Müslüman biliyorduk ' dersek siyah taşları da zor buluruz. Elimizdeki feneri 17-25 Aralık'tan sonrasına tutarak her şeyin gün yüzüne çıkacağını anlarız.  Bunlardan en başta gelen olaylardan biri de Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun Bavul belgeleri. O dönem Türkiye'nin merkez ayarlarını oynatan belgeleri Baransu'ya kim verdi. Emekli bir askerden belgeleri aldığını söyleyen Baransu, daha sonra yoldaki bir adamdan aldığını söylüyor.  Eski eşi ise; Tunçay Opçin'in verdiğini, bu adamla ne zaman görüşse önemli haberler yaptığını söylüyor. Ama hâlâ 15 Temmuz'dan iki ay geçmesine rağmen bu belgeleri verenin kim olduğu bilinmiyor veya açıklanıyor.  Belgelerin çıkış noktası 1. Ordu Komutanlığının kozmik odasından sızdıran köstebekte belli değil. iki bavul belgenin çıktığını ne gören var ne de duyan. Önemli bir aynıntı da ikinci bavuldaki  belgelerin tamamen gerçek olduğu ortadayken, bu sürecin 17-25 Aralık'tan sonrasının mercek altına alınması doğumu sizce? Bunun gibi nice olayların ardı arkası bitmezken biz sedece 17-25'i milat belirledik.

Baransu'nun bavullarına geri dönelim.

O bavulları kim verdi? Kozmik odaya kim girdi? Bu sızıntıdan Emniyetin, MİT'in haberi yokmuydu?

Yani a zaman ki atılan iftiralar, yalan haber, kumpaslar; hepsini FETÖ'cüler 15 Temmuz'da ortaya koydu. 2010'da yapılan refarandum dan tutunda Mehmet Baransu'nun bavullarına, Kenan Evren'in yargılanmamasından elleriyle gömülen kumpas silahlara kadar herşeyin aydınlatılması gerekiyor ki beyaz taşlar siyahlar gibi ortaya çıkıversin.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.