Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Aykut Kocaman, transfer düşmanı mı?

Fenerbahçe yönetiminin dalaverelerine rağmen Süper Lig’in sonuna kadar hak ederek şampiyonu olan Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Konyaspor tesadüfen ligi üçüncü bitirdi” diyen bazı aptal yazarlara Konya’da yenildikleri maçtan sonra güzel bir kapak yaptı. Bu stadyum, seyirci ve Aykut Kocaman’ın oyun anlayışıyla gelecek yıl da Konyaspor’un üst sıralara oynayacağını söyleyen Güneş, önemli bir hakkı teslim etti. Teşekkürü de hak ediyor.

Aykut Kocaman ile maçtan sonra 10 dakika kadar soru-cevap şeklinde sohbet etme imkanı bulduk. Sezon boyunca hayatını tesislerde geçirdiği için transfer listesi hazırladığını ve yönetime, tahminime göre, 4-5 oyuncunun ismini verdiğini söyledi. Sanıldığı gibi transfer karşıtı biri olmadığını vurguladı. Sadece uyum istiyordu. “birbirimizin ayağına basmazsak iyi bir transfer dönemi geçirebiliriz” derken yönetimin tasarrufu olursa saygı duyacağını ancak kurduğu sistemi ve oyuncu yapısını bozacak davranışlarda bulunulmasından çekindiğini ima ediyordu.

İkinci yarının ortalarına doğru “iyi bir antrenör takımı olduk” diyen Kocaman, sahada istediklerini tam uygulayan sistemi oturttuğunu belirtiyordu. Burada yönetimin üzerine düşen uyumlu çalışmak... Özellikle Başkan Şan’ın “Biz patronuz, O işçi. Her şeyi de eline teslim edemeyiz” anlayışından uzak durması gerekiyor. Tabi ki, Hoca’nın listesine katkıda bulunmak isteyebilirler. Yıldız oyuncular önerebilirler ama anlaşmayı uzattıkları iki yılın erken bitmemesi ve Kocaman’ın kurduğu düzeni devam ettirmek için ellerinden geleni yapmalılar. Yapacaklarına da inanıyorum. Bu başarının mimarını göz ardı etmeyeceklerdir.  

Transferde ismi geçen oyuncular, ligin gözdeleri. Atıf Şeyşu da Scarione de son derece katkı sağlayacak isimler. Özellikle Scarione Konyaspor’a çok şey katar. Hedef yine üst sıralar olduğu ve çıta yükseldiği için maceraya girmeyecekleri anlaşılıyor. Nokta atışı 3-4 transferle işi bitirecekler. 

Güzel haberleri dört gözle bekliyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar