At izi it izine karıştı

Yıllardır kaç seçim gördüm, şimdiki kadar at izinin it izine karıştığı bir seçim görmedim.

CHP ile DSP seçimde güç birliği yapıyorlar ama DSP parti kimliğini koruyor. Oysa yıllardır ortanın solundaki partilere oy veren insanlar güç birliği değil,  bu iki partinin tek çatı altında birleşmelerini istiyordu. Bu ayrılıklar ve dağınıklıklar yüzünden bundan önceki seçimde oy vermeyen milyonlarca seçmen de böyle bir birlikteliğe oy vereceklerdi.

Bana göre Erkan Mumcu sıradan bir parti üyesi olabilir. Bundan öte bir yeteneği yok, onun. Bir ara Kültür Bakanı oldu, beceremedi elbette. Sonra Anavatan Partisi’nin başına geçti. DYP ile Anavatan’ın birleşerek DP olarak seçime gireceklerdi. Mumcu Truva atı görevi yaptı ve bu birleşme suya düştü. Şimdi her iki partinin durumu da kritik.

Girdiği hiçbir seçimi kazanamayan bir liderdi Mesut Yılmaz. Şaibeli işler yüzünden yüce mahkemeye düştü. Aklanamadan dava kapatıldı. Bu nasıl bir koltuk ihtirasıdır ki yeniden aday. Aynı şey Necmettin Erbakan için de geçerli. İki kişi koltuklarından tutmasa yürüyemeyecek, şimdi liste başı. O da akçeli işler yüzünden mahkemelik oldu ve ceza aldı. Bakalım seçim kurulu adaylığına ne diyecek.

Salı günü Memleket’in yayınladığı listelere baktım. Sadece AK Parti’de bir kadın seçilebilecek yerde 5. sıradan gösterilmiş. CHP’de kadınlar hep sonlara itilmiş. Atilla Kart mecliste en çalışkan vekillerimizden biriydi. Bu dönemde liste başı olması sevindirici ama kadın adaylardan birini en azından üçüncü ya da dördüncü sıraya yerleştirilebilirdi. Ahmet Çankaya gibi değerli bir ismin listeye girmemesi düşündürücü.

Değerli okurlarım, her hafta sonu güzel beldelerimize giderim. İnsanlarıyla tanışır, doğasınıtarihini tanıtmaya çalışırım. Cuma günü Mut’da idim. Cumartesi günü Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi üyeleriyle birlikte Afyonkarahisar’ın güzel ilçelerinden biri olan İsçehisar’da idik. Pazar günü ise Hadim Dedemli’den geçerek Geyik Dağı’na Eğri Göl’e gittim. Orada yaşadığım bütün güzellikler bir yana gittiğim her yerden içim kan ağlayarak, yüreğim sızlayarak dönüyorum.

İstinasız bütün beldelerimizin mezarlıklarında al bayrağımız dalgalanıyor. Şehit vermeyen

Beldemiz yok. Geçtiğimiz Pazartesi günü bölücü teröristler yine 8 evladımızı şehit ettiler. Ben namuslu, dürüst, ülkesini seven Kürt aydınlarının bu teröristleri ve PKK’yı lanetlemesini bekliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.