Ankara Valiliği'ndan ekmek zammı açıklaması

Ankara Valiliği'ndan ekmek zammı açıklaması

Ankara Valiliği, Ekmek ve pide fiyatlarına yapılmak istenen zam oranına itirazın komisyonda değerlendirilerek, ATO'nun tarifesinin iptal edildiğini açıkladı. Ankara Valiliği, ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zammı iptal etti.

Ankara Valiliği, ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zammı iptal etti. Geçtiğimiz günlerde Ankara genelinde ekmeğe 25 kuruşluk zam geldiği duyurulmuştu.

Ankara Valiliği bu karara yönelik açıklamada bulundu. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, “Ankara Ticaret Odası tarafından Valiliğimize gönderilen ekmek ve pide fiyat tarifelerinde yapılmak istenen zam oranına, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Valiliğimizce yapılan itiraz komisyonda değerlendirilmiş ve komisyonca Ankara Ticaret Odası'nın gönderdiği tarife iptal edilmiştir. Yine ilgili mevzuat çerçevesinde, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Valiliğimize gönderilen ekmek ve pide fiyat tarifelerine yaptığımız itiraz da komisyonda değerlendirilmiş ve komisyonca itirazımız oy çokluğu ile reddedildiği için Valiliğimizce yasal yetkimiz kullanılarak adı geçen tarifeye yönelik Ticaret Mahkemesi'nde itiraz davası açılmıştır” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler