Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

ANADOLU SELÇUK’A TALİP VAR

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, bir kaç hafta önce düzenlediği basın toplantısında Anadolu Selçukspor konusunda benim sorduğum bir soruya “artık pilot takımımızın da hedef yükseltmesi gerekiyor. Şampiyonluk olmasa da iddialı bir takım olmalılar.

Futbolcu yetişmesi açısından bu daha önemli. Yönetimini de şehirle bütünleşmesi için başka bir ekibin alması çok daha iyi olur” şeklinde hatırladığım kadarıyla) ifadeler kullandı.Buna sevindim. Çünkü geçiş dönemi de olsa Önder Sami Güven’in oraya başkan yapılması, Ahmet Eser’in yönetici yapılması büyük hataydı. Mehmet Yıldırım ve Hasan Hüseyin Köse’nin göreve geleceğini Ahmet Şan bizzat açıklamışken o dönemki yönetimin katakullisi ile bu gerçekleşmemişti. 

Şimdi Yıldırım görevde ama bu takımın iddialı bir yönetime ihtiyacı var. Bu yönetim Konyaspor ile organik bağı olmayan ama uyumlu çalışabilecek, kulübün elini rahatlatacak bir yönetim olmalı. Konya’da, Anadolu Selçukspor’u çok rahat yönetebilecek onlarca ekip çıkar. Bunlardan biri de Konya’nın önemli otomotiv distribütörlerinden birinin sahibi olan Serhat Güler, müteahhit ve hizmet sektörünün sevilen ismi Fevzi Tezcan, petrol ve gaz dağıtım sektörünün öncü isimlerinden Rahim Yılmaz, süt ürünleri sektörünün tanınmış ismi Hasan Ekici, ve daha bir çok güçlü, genç ve futbolu bilen iş adamı Anadolu Selçuk’u yönetmeye talip. 

Yeter ki Konyaspor yönetimi bu konudaki samimiyetini göstersin. Ben Sayın Ahmet Şan’ın bu konuda önemli bir açılım yapacağına inanıyorum. Konyaspor’un ve Anadolu Selçuk’un zarar görmesini önleyecek bir anlaşma ya da sözleşmeyle o kulübün de şehirle bütünleşmesini sağlamak gerekiyor. Bu sayede takım PTT 1. Lig’e yükselip hem daha fazla kişiye hitap eden maçlar oynar hem de Konyaspor’a oyuncu yetiştirme konusunda daha sağlıklı bir yapı oluşur. Fevzi Tezcan’ı ve arkadaşlarını uzun yıllardır tanırım. İyi bir ekip oluşturmuşlar. Altını, üstünü de düşünmeden yola çıkmazlar. Ha şu var: Tabi ki başka ekipler de çıkabilir. Önemli olan Konyaspor Yönetiminin şehirle bütünleşme adımından geri adım atmaması. Kulübün başarısı önemli olan. Konyaspor’un “her yıl şu kadar trilyonu pilot takıma ayırıyoruz” diyerek taşıdığı yük de böylece hafiflemiş olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar