Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı

Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı

MHP öncülüğünde bir araya gelen grup, Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisinde bulundu

İZMİR (AA) - MHP Narlıdere ve Balçova ilçe başkanlıkları öncülüğünde bir araya gelen grup, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını, Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atan grup adına açıklama yapan MHP Balçova İlçe Başkanı Ülkü Doğan, Alman Meclisinin tasarıyı kabul etmesiyle Türk-Alman dostluğuna kara leke düşürüldüğünü söyledi.

Ermeni soykırımı iddiasının emperyalist devletlerin yalanı olduğunu vurgulayan Doğan, şöyle konuştu:

"Soykırım yalanı, hukuken çöktü. Almanya'ya en etkili cevabın verilmesi gerekiyor. AK Parti hükümeti, Almanya Federal Meclisinin bu kararı karşısında en başta geri kabul anlaşması olmak üzere, İncirlik'teki Alman askeri mevcudiyetiyle ilgili milli vicdanı rahatlatacak sorgulamaları hemen başlatmalı, gereğini etap etap yapmalıdır. Türk tarihini lekelemeye ve milletimize soykırımcı çamuru atmaya kalkan Almanya'nın diplomatik yaptırımlara uğratılması da ihmal edilmemeli, sürüncemeye bırakılmamalıdır."

Almanca da okunan açıklamanın ardından MHP Narlıdere İlçe Başkanı Metin Keskin, başkonsolosluğun güvenlik kulübesine yumurta bıraktı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler