Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Alkışlar Konyaspor’a

Torku Arena’ya girince şöyle tribünlere bir baktım. Sezonun iç sahada oynanan son maçı ve Cumartesi günü olmasına rağmen yaklaşık 15 bin  kişi  yerini almıştı. Sezon boyunca sürekli itici güç olan, onlarca puan kazandıran büyük taraftar, takımını yine yalnız bırakmamıştı.

Gözüme çarpan bir ayrıntı ise Nalçacılılar Grubu’nun açtığı pankarttı. “Küme düşürenler, şampiyon yapanlar unutulur ama bu stadyumu yapanlar asla unutulmaz” yazan pankartta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in fotoğrafı vardı. Doğru ama geçmişten ders almazsak özellikle başarısız Yöneticileri unutursak bu stadyum ikinci lig takımının olur. Bunu da unutmayalım.

Sahada da tribündeki bu seyirci için sanki daha fazla gayret gösteren bir Konyaspor vardı kenan Özer dışında Aykut Hoca sezon boyunca en iyi maçları çıkaran kadroyu sahaya sürdü. Rangelov’un yerine ilerde tek başına Hasan Kabze oynadı.  Konyaspor'un bu sezon adından söz edilmesini sağlayan en önemli oyunculardan Torje, serbest oynayarak kabze sürekli yardım etti.

İlk 15 dakika Konyaspor rakibine oranla daha baskın olan taraftı. Fakat Yeşil-Beyazlılar, olmayacak bir gol yedi. Rize'nin bol bölgesindeki adamları, üç kez vurdukları topun yine önlerine düşmesi sayesinde tabir yerindeyse beleş bir gol attı..

Sonrasında oyun yine normale döndü.  Torku Konyaspor hakim, Rize mahkumdu. Konyaspor saldıran, Rize kontra yapan taraftı. Ilk yarı sahada can sıkan üç şey; berbat oynayan Kenan Özer ve Djalma ile skor tabelasındaki  Konyaspor'un 1-0 geride olduğunu gösteren yazıydı.

Sahasındaki son maçı kazanmak isteyen Konyaspor, ikinci yarı biraz daha istekliydi ama sanki iki gol atacak bir takım yoktu sahada. Kocaman, ikinci golcüyü 70. dakikada aldı. Bu kez de Rize'nin direnci arttı. Onlar da  deplasmanda üç puan alınca gelecek  primlerin kokusunu alıp iyice kapandı. Özellikle güçlü siyahi yabancıları Konyasporlu oyuncuları topla birlikte ceza sahasına yaklaştırmadı. İkili mücadelelerde hep onlar ayakta kaldı.

Yandan gelen toplarda ise Konyasporlu oyuncular çok beceriksizdi. Iskalar akıl alır gibi değildi. Sanki bu maçtan önce birisi eline kağıt kalem almış, “Rize kazanacak” yazmıştı. Konyaspor ne yaptıysa beraberlik golünden fazlasını  bulamadı. Onu da Rangelov attı. Demek ki bu takım iç sahada mutlaka çift santrfor ile oynamalı. Çünkü Konyaspor artık iç sahada rakip kim olursa olsun kazanmaya oynayacak kalitede bir takım haline geldi.  Gelecek sezon için bunu bi kenara yazın.

Taraftar için üzülmüştüm. Galibiyeti hak etmişlerdi. Ama onlar büyüklük gösterip tüm takımı maç sonu tribüne çağırıp “sizi seviyoruz. Yenilseniz de, berabere kalmanızda sizinleyiz” dediler. Alkışlar Konyaspor'aydı.

Bursa’nın aklı başka yerde olacak. Oradan iyi bir sonuç alıp rekor kırılabilir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar