Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

AKRABA SPORCULAR 5

Gociağaoğlu kardeşler, çoğu köy çocuğu gibi harman yerinde futbol oynamaya başladılar. Tarlada yapılması gereken işlerden top aşkıyla gaytaran iki kardeş babaları tarafından gırbaç ile cezalandırıldıklarıda eksik değildi. Cezada, ağabey Cabran’ı durduramadı ve sarı saçlı Cabran 1974 yılında antrenör Rahmetli İrfan Bağcı’nın teşvikiyle Başhüyükspor’a lisanslandı.1974–78 yılında 4 yıl lacivert-beyaz formayı giyen Cabran vatan borcu için askerliğini tamamlayınca 1980 yılında Yolspor Kulüp başkanı A.Kadir Renklibay ve Sayman rahmetli Osman Dilek tarafından Yolspor’a transfer oldu. 1980–1989 yılları arasında turuncu-mavi formayı giyen Cabranlı Yolspor 1.yılında 3.Amatör Kümeden 2.Amatör Kümeye çıktı ve o yıl santrafor olarak 36 gol ile gol kralı oldu. Ertesi yıl 33 golle gol kralı olan Cabran Gociağaoğlu’nun takımı 1.Amatör Kümeye çıktı ve o yılda Cabran 32 golle krallığını perçinledi. Memleket takımı küme düşme sıkıntısı çekince Cabran Başhüyükspor’un imdadına yetişti. Sonrasında Derespor, Stadspor ve Selçukspor’da futbol oynayan Sarı Cabran 1994 yılında spora son noktayı koydu. Cabran Gociağaoğlu Karayolları 35.Şube’de görevini sürdürüyor.

            Sarayönüsporlu Hüseyin Çeroğlu’nun teşvikiyle 1978 yılında lisede okurken Sarayönüspor’da libero mevkiinde futbola başlayan kardeş Murat Gociağaoğlu askere gidinceye kadar yeşil-siyah Sarayönüspor’a devam etti. Terhis sonrası 1983 yılında Yolspor’a gelen Murat, Naci Renklibay antrenörün döneminde stoper mevkiinde oynamaya başladı. 1991–92 sezonunda 3.lig’e çıkan Yolspor’da 1 yıl daha futbol oynamayan Murat sezon sonunda futbola son noktayı koydu. Karayollarından emekli olan Murat Gociağaoğlu emekli hayatını Konya’da sürdürüyor.

foto-1-035.jpg

Cabran Gociağaoğlu, rahmetli Mehmet Pınar ve Murat Gociağaoğlu

foto-2-032.jpg

Ayaktakiler: Kaptan İbrahim Köseler, Cabran, Murat, kaleci Mehmet, Adanalı Muammer, Arap Nevzat, Azam

Oturanlar: Mehmet Pınar, Halis, Ayala Ahmet ve Erol

gabran-001-crop.jpg

- Gazete Kupürü

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.