M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Akış’ın bilmediği

Geçen hafta CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, soru önergelerinden birini daha verdi…

Ulaştırma Bakanlığı’nın cevaplandırması istemiyle ‘Hızlı Tren’i soruyordu Kart…

Kart’ın sorusuna Ulaştırma Bakanı değil de ‘acar milletvekili’ Mustafa Akış’tan biraz da istihzalı cevap geldi.

Cevap şöyleydi:

Sayın Atilla Kart şunu da iyi bilmeli ki bizim insanımıza hizmet için ortaya koyduğumuz hızlı tren gibi dev icraatlarımızı gerçekleştirme hızımız Sayın Kart’ın soru önergesi verme hızından daha hızlıdır.

***

Öncelikle elbette ‘Hızlı Tren’ Konya için -sefere başlamamış da olsa- bitmiş, kazanılmış bir projedir…

Bunun hakkını verelim.

Ve fakat Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz Şeb-i Arus törenlerine katılımından tutun da Konya mitingine kadar, her defasında ‘hızlı trenle gelecek’ denilip, gerçekleştirilemeyen açılışı işi var…

İsterseniz bazısını bizim de kullandığımız haberlere bir bakalım:

19 Şubat 2007: AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Büyükakkaşlar, Hızlı Tren Projesi çalışmalarında üst yapı ihalesinin mart ayında yapılacağını ve haziran ayında sonuçlanacağını belirterek, Konyalıların 2009 ortalarında hızlı trene kavuşacaklarını söyledi.

03 Mart 2010:  AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hazreti Mevlana'nın bu yıl 17 Aralık'ta yapılacak vuslat yıldönümü etkinliklerine hızlı trenle geleceğini belirtti.

22 Temmuz 2010:  Bakan Binali Yıldırım, "17 Aralıktaki Şeb-i Arus törenlerine Başbakan Erdoğan ile YHT ile gelecek misiniz?" sorusuna, "Sayın Başbakana teklif ederiz, uygun görürse neden olmasın?" diye yanıt verdi.

13 Aralık 2010: Daha önce “Hızlı treni Yetiştirin Talimatı” veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 17 Aralık'ta Şeb-i Arus törenine hızlı trenle gelemeyeceği öğrenildi

11 Mayıs 2011: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran'da Konya mitingine hızlı trenle gideceğini açıkladı.

29 Mayıs 2011: Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, Konya-Ankara hızlı tren hattını test etti. Bakan Soluk, “Ufak tefek sinyallerle ilgili problemimiz var. Yazılımlarla ilgili çalışmalar var. Bu da üç gün sürebilir beş gün sürebilir. Ama 10 günün ötesi yoktur. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

***

Beyşehir’den bu işler nasıl görünüyor bilmiyorum…

Bir kez daha söylüyorum: Hızlı tren kazanılmış bir projedir. Konya’ya çok önemli katkılar sağlayacaktır ve bu iş AK Parti Hükümeti’ne nasip olmuştur.

Fakat Mustafa Akış’ın ‘hafife’ aldığı kadar da basit değildir hadise…

Akış’ın Kart’a kullandığı üslupla yazayım: 2009 nire, 2011 nire…

İş, maalesef yalancı çoban hikâyesine döndü…

Şimdi, yarın Başbakan Erdoğan’ın Hızlı Tren seferlerini hizmete açacağını duyuyoruz… Açılış yapılmadan inanılacak bir iş değil bu.

Bir de Akış’ın bilmediği bir şey var:

Kesinlikle Atilla Kart’ın soru önergeleri, Hızlı Tren’in hizmete girmesi serencamından daha hızlıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum