AK Parti’ye kumpas mı?

   Akparti kurulduğu günden bugüne kadar onlarca kumpaslara maruz kaldı. Son on beş yıl devlete yapılıyormuş gibi görünen olağan üstü eylemler, olaylar Akparti’ye kurulan kumpaslardı.

*2007-2008 yıllarında Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı, Yakamoz, Kafes vs darbe hazırlıkları.

*Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı, Yakamoz, Kafes’i bertaraf etmek için TSK’’ya yapılan operasyonlar ve görevden almalar.

*2007 yılında Cumhurbaşkanı seçimi öncesi dayatılan 367 garabeti.

*7 Şubat 2012’de Hakan Fidan üzerinden yapılmak istenen darbe girişimi.

*2013 Haziran’ında, ağaç kesilmesi bahane edilerek başlatılan gezi olayları.

*17-25 Aralık sözde yolsuzluk ve rüşvet soruşturması amacıyla yapılan operasyonlar.

*Oslo Görüşmeleri’nin, yabancı bir ajan tarafından cemaate servis edilmesi.

*15 Temmuz Darbe girişiminden sonra ortaya çıkan darbe planları.

*Sayın Cumhurbaşkanımıza kurulan suikast planları

  17-25 Aralık öncesi on yıl kandırıldığımız yıllar, 17-25 Aralık sonrası üç yıl ‘kandırıldık’ dediğimiz yıllardır. Kimler kandırılmadı ki: siyaset çevreleri, hayır sever insanlarımız, hizmet eden tabanı vs.

  Geçmişte onlara yakın duran herkesin üzerine o bataklıktan çamur sıçramıştı. Üzerine çamur sıçrayanlar o gün göremedi.  İnsanların üzerine 17-25 Aralık’tan önce bulaşan çamuru sanki 17-25 Aralıktan sonra olmuş gibi göstermeye çalışanlar çevreler var.

   Akparti’de görev alanlar, Akparti’ye gönül vermiş, Akparti üyesi olan, siyasi otoriteden yana olanlar hiçbir zaman çamurdan, bataklıktan yana olmadılar.

   Akparti’ye eskiden onlarca kumpas kuranlar yeni bir kumpas peşindeler. Akparti dışında olan çevreler, Akparti içerisinde ‘cadı avı’ başlatmak istiyorlar. Ülke genelinde  at izi ile it izini karıştıranlar, Akparti içerisine  it izi karıştırmaya çalışıyorlar.

  Herkesin aldatıldığı yıllarda, Allah rızası için bu yapıya yardımcı olan Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı, Teşkilat başkanları, Meclis üyelerinin geçmişte yaptıklarını 17-25 Aralık’tan sonra yapılmış gibi göstermeye çalışan çevreler var.

   HDP, CHP, MHP içerisinde daha çoook FETÖ/PYD taraftarı var. HDP içerisinde, bölge belediyelerinde ve resmi kurumlarda onbinlerce PKK militanı yuvalandı. Bunlar öncelikle temizlenmeli. Birilerinin amacı bu operasyonları gölgelemek için ‘Akparti’ye operasyon başlatmak istiyorlar.

  Amaçları, 2019 yılında yapılacak üç seçim öncesi Akparti’yi zayıflatmak. Yapılacak  Kongrelerde ve seçimlerde görev alacakların, seçileceklerin önünü kesmektir.

    Başkaları Akparti’ye operasyon çekemez.  Akparti kendi diktiği fidanları parti dışından birilerine, başka çevrelere söktürmez.

   Geçmişte ülkeye hizmet etme konusunda hiçbir çabası olmayanlar, neme lazım diyenler, etliye sütlüye dokunmayanlar, kendinden başkasını düşünmeyenler risk almayanlardı. Bulunduğu mevki, makamın, aldığı ücretin hakkını fazlasıyla vermek isteyenler risk aldılar.

   Birde hiçbir beklentisi olmadan, hiç ücret almadan, cebinden harcayarak hizmet yapanlar var.

  Kandırılanları kınamamak ve büyük konuşmamak gerekir. Düşmez kalkmaz bir Allah’tır. Kul beşer şaşar. Aldananları kınayanlar geçmiş hayatlarında ya aldatıldığını göremedi, ya aldatıldığını unuttu, ya da ileride karşılaşabilir. Bu konuda büyük konuşmamak gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum