AK parti'de bulunduğu koltuğu işgal edenler..

2019 Seçimlerinin bu ülke için ne kadar çok önemli olduğunu herkes biliyor. Can çekişen hain Fetö terör örgütünün tek ümidi kaldı,  oda ABD  ve Almanya   gibi sahipleri  ile Ak partiyi 2019 seçimlerinde iktidardan uzaklaştırmak.

 15 Temmuz Hain darbe girişimi ülkemiz ve milletimiz için çok büyük bir imtihandı.    15 Temmuz süreci ve başkanlık referandumu süreci Ülkemiz için büyük bir imtihan olduğu gibi Ak Parti belediye başkanları ve siyasetçileri için büyük bir imtihandı.

Bu imtihanda kimin nerede durduğunu, kimin kaybettiğini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan herkesten daha iyi biliyor.

2019 seçimlerine bu kadrolarla  gidildiğinde oluşacak olumsuzlukları gören Sayın Cumhurbaşkanı Partideki bal arılarının ürettiği ballara tebelleş olan, yabancı arıların temizlenmesi gerektiğini görmüştür.

Bu yeni  bir şey değildir; Bu memleketin başına öteden beri tebelleş olmuş siyaset komisyoncuları hep vardır, bunları bu millet çok iyi tanır. Milletin malını babasının malı sanan, siyaseti komisyon için yapan,  hiçbir misyonu olamayan, hiçbir sabitesi olmayan Tek ilkesi Çıkar olan omurgasız siyasetçiler ile doludur tarihimiz.

Görenlerin önünde düğme iliklesin, “vekilim” desinler, “başkanım” desinler, “efendim” desin, “bakanım” desin diye siyaset yapanlar önceden mi böyleydi yoksa koltuklarda uzun süre kalınca mı böyle oldu ayrı bir tartışma konusu.

Oturdukları koltuğa hiç değer katmayan, Aksine tüm değerleri o koltuktan alanlar kendilerini bir şey zannetmeye başlamışsa o siyasi hareket içinden çürümeye başlamış demektir.

İşte bunu gören cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 seçimleri öncesi bunlarla yola çıkılmayacağını görmekle, 15 yıldır yaptığı gibi bir kez siyasete yön veriyor.

Ak parti teşkilatının kuruluşundan beri bu hareketi bilen biri olarak ilk kurulduğu günden beri içindeyim, ilk günkü partiye gönül verenler ile bugün partide yönetici olanlar arasındaki düşünce   ve  misyon   farkı  bu partiye zarar vermeye başladığını   herkes  görüyor ve biliyor..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya milletvekili Ahmet Sorgun bir açıklamasında: “Bulunduğu koltuktan güç devşirmeye kalkanlarla değil, bulunduğu koltuğa anlam katan, bulunduğu koltuğa güç veren insanlarla yolumuza devam etmemiz gerekecek. 2019 için bu hazırlıklar teşkilatlarımızda yapılıyor” açıklaması çok önem kazanıyor...

Umarız   bu   bulunduğu  koltuğa  anlam katan  değişim ilçelere de  yansır.. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.