Ak Parti Siyaset Mektebi

Ne demişler hani “İlim cehaleti alır, eşeklik baki kalır…” işte aynen öyle. Şayet insanın mayasında yoksa ilim, irfan ve hayırlı insan olma gibi konulardan bi haberse ne yapsanız beyhude. Peki, bu tür insanları ne yapalım diyecek olursanız, çok amiyane tabirle      –Salıvereceksin gitsin…  Şimdi bu konuya nerden girdiğimi soracak olursanız, mensubu olduğum Ak Parti Siyaset Akademisi hakkındaki geçtiğimiz haftalarda gazetemiz başyazarı Ustam Uğur Özteke’nin köşe yorumundan sonra aldığım tepki maillerine toptan cevap vermek ihtiyacı hâsıl oldu. Kurs katılımcılarından birkaç tane eğitimden nasipsiz bu tür arkadaşın hareketini genele mal etmemek lazım diye düşünüyorum.

  Sevgili Uğur abim yazısında aldığı istihbaratlar sonucu her ne kadar negatif bir yorum yapmış olsada, ben olayın bizzat içerisinde olan biri olarak aynı görüşte değilim. Evet, bazı katılımcıların dersi erken terk etmeleri söz konusu olabilir ama bu; salon boşalıyor anlamına gelmez. Ayrıca bazı kasıtlı ve karalamaya yönelik taraflı bilgiler aktarılmış olmalı ki ve bunu gayet inandırıcı bil yolla aktarıldığı içindir ki Uğur ağabeyimizde itibar etmiş ve yazmış.

            Akademideki bu güne kadarki tüm dersleri eskizsiz olarak takip eden biri olarak şunu açıkça ifade etmeliyim ki ben kendi adıma bu “Siyaset Mektebi”nden fazlasıyla yararlanıyorum ve bendeki olumlu değişikliği yakın çevremce hissedildiği dahi ifade ediliyor. Yaklaşık 300 arkadaşımızla aldığımız bu son derece seviyeli ve müspet eğitimin genel anlamda şahsım, ilçem ve ülkem siyaseti ve siyasetçisi adına faydalı olacağı kanaatine sahibim. Gerek şuan Akademide eğitim gören, gerekse 2. etap eğitim görme niyetindeki arkadaşların kafalarındaki “Acaba bu kurs sonuçları ileride gerektiği kadarıyla dikkate alınacak mı?” sorusunun cevabı belirginleşmese de sonuç itibariyle; alınan eğitimin önümüzdeki siyasal hayatımız boyunca son derece faydalı olacağına inanan birisi olduğumu da belirtmek isterim.

           

 

 

*** Erdal; “Ak Parti Kadın Kolları üzerine düşenin gereğini yapar     

Geçtiğimiz hafta içerisinde Ak Parti Konya Kadın Kolları İl Başkanı Leyla Erdal’ı makamında ziyaret ettim. Ak Parti Siyaset Akademisinden, okul arkadaşım olan Erdal’ın makamındaki sohbet görüşmemiz her ne kadar haber amaçlı olmasa da Erdal’ın bazı açılamaları dikkatimi çekti. Başkan Erdal’a yönelttiğim “-Onca aktif ve faydalı hizmetlere imza attığınızı basın olarak genellikle, çok sonradan sizin dışınızdaki insanlar aracılığıyla öğreniyoruz.. Oysa yaptığınız bunca güzel faaliyetlerinizden basın ve dolayısıyla kamuoyu da haberdar olsa, sizin açınızdan da daha şık olmaz mı?

Soruma cevaben Başkanın yaptığı açıklama ise aynen şöyle oldu; “Bakın Hikmet bey, bizler Ak parti yöneticileri olarak, Türk siyasetindeki alışılagelmiş klasik söylemler içeren tarzın dışında, yapılan hizmet ve hayır işlerinde aşırıya kaçan, şatafatlı, reklâm kokan şov türü gösteri ve bildirilerden ziyade; sade ve nihai amaca yönelik eylem ve söylemleri tercih ediyoruz. Ve bu bizim partimizin geleneğinde var” dedi. Aldığı bu anlamlı cevap karşısından teşekkürlerimi ifade ederek Başkan Erdal’a bundan sonraki siyasi hayatında üstün başarılar diledim. Yolun açık olsun başkanım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum