M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Ahmet Sorgun’un şifreleri...

Şifreden önce bir anekdotu aktarmam gerekiyor.

Hatırlarsanız Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, Konya Numune Hastanesi inşaatı ile Konya Şehir Hastanesi Projeleri’ni incelemek üzere Kasım ayında Konya’ya gelmişti.

İncelemeler sonrasında bir odada toplantı yapılıyor.

Toplantıda Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Halk Sağlığı İl Müdürü Hüsnü Murat Kaya ile Sağlık Bakanlığı İnşaat Hizmetleri Daire Başkanı da var...

Bakan Yardımcısı’na hitaben İl Başkanı Ahmet Sorgun şu konuşmayı yapıyor: Numune Hastanesi’nin kaba inşaatı seçime kadar bitmez, biz de oraya Ahmet Davutoğlu Hocamızın posterini asamazsak bunu Konya’ya hiçbirimiz anlatamayız.

Hem nezaketli hem de talimat gibi sağlam cümleler...

Bunun üzerine yüklenici firmaya Bakan Yardımcısı tarafından vazifesi hatırlatılıyor: Kesinlikle seçime kadar oranın kaba inşaatı bitecek!

Bu anekdotu günler önce bana aktaran üst düzey kişi, Ahmet Başkan’ın ‘Bakan Yardımcısına’ hitabının ne kadar güçlü olduğunu ifade ederek, “kendisini düşünmeden Konya’ya sahip çıkan bir il başkanımız var” demişti.

***

Daha önce yazmıştım... “Ahmet Sorgun, ceketi sırtında bir adam!

O, zaten hiçbir yer ve zamanda “Ben gitmem” demiyor” diye...

Haklı çıktım...

Peki, ne diyor Ahmet Sorgun; bir kez daha üzerinden geçelim mi?

***

Ahmet Sorgun diyor ki:

Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığım ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığı süresince de gururla taşıdığım il başkanlığı görevimi, ilkeli ve erdemli bir siyasetin şehrimize ve ülkemize hâkim olması adına üzerime düşen sorumlulukları, siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte zaman mefhumu gözetmeden yerine getirmeye çalıştım.

***

Ahmet Sorgun diyor ki:

Allah’a şükürler olsun ki hiçbir zaman liderimiz Sayın Recep Tayyip. Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Hocamızın ve genel merkezimizin yüzünü kara çıkarmadık. Yaptığımız her şeyi AK Parti davasının birer neferi olma bilinci ile ve ilkeli siyaset anlayışımızla yerine getirmeye çalıştık.

***

Ahmet Sorgun diyor ki:

İlkesiz, kuralsız hayatta hiçbir şey olmaz dedik ve bu şiarla çalıştık. İdeal olarak milletin mutluluğu ve huzurunu esas aldık. AK Parti, bir ideoloji partisi değil ama büyük idealleri olan bir partidir dedik ve hazım ve azim sanatıdır dediğimiz siyaseti bu aziz milletin idealleri hayallerinin gerçekleşmesi adına yaptık.

***

Ahmet Sorgun diyor ki:

5. Olağan İlçe Kongrelerimiz başlamadan önce aday olmama kararımı Genel Merkezimiz ve Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu ile paylaştım. İlçe Kongreleri’nin tamamlanması ile de bu kararımı kamuoyu ile paylaşıyorum.

***

Ahmet Sorgun diyor ki: -Emaneti yeni arkadaşlara devredeceğiz.

***

Sonuç şu: Ahmet Sorgun, il başkanlığı görevine yeniden aday değil... Umarım, onun bıraktığı bu görevi layıkıyla taşıyacak ‘bir isme’  tevdi edilir...

Umarım seçim öncesi Numune Hastanesi’nin kaba inşaatı biter de yeni il başkanı ve ekibi Ahmet Davutoğlu Hocamızın posterini gururla üzerine asarlar.

Şifreye gelince...

Şimdiye kadar çözememişseniz, bundan sonra da bir işinize yaramayacak!

Unutun gitsin!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum