Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

AHMET ŞAN BLÖF MÜ YAPIYOR?

Torku Konyaspor’da bir yılda görüp göreceğiniz keyifli hafta sayısı 5’i geçmez. Alın size boks maçı gibi bir serüven: Süper Lig’e “yabancı” bir teknik direktörle başladık. Haftalarca O’nun hatalarını düzeltmeye uğraştık. Sonra Mesut Bakkal geldi. Takımın havasını değiştirdi. Üç süper galibiyet, bir iyi oyun, bir de iyi mücadele, eşittir 5 hafta.

Karnınızı kaşıya kaşıya ancak bu kadar maç izlersiniz. Takım Elazığ yenilgisiyle sendeledi. Antep maçında sert bir yumrukla yere düştü. Şimdi de Ahmet Şan’ın gereksiz açıklaması yüzünden hakem başımıza geçmiş sayıyor. Nakavt olmamız işten bile değil. 

Neymiş, şehirdeki dinamikleri harekete geçirmeye çalışıyormuş. İyi de bu yönetim Sayın Şan’ın etrafında oluşmadı mı? Neden kendisinin oluşturduğu her yönetim ikiye bölünüyor. Sonra yarısı küsüyor, gerisi kaçıyor, yerine birileri geliyor. Buradan çıkan iki sonuç var:

Ahmet Şan blöf yapıyor. Sponsorluk tartışmasını kamuoyu önünde yaparak Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un takıma desteğini garanti altına almaya çalışıyor. Ayrıca yönetime kimler hevesli görmeye çalışıyor. 

Ya da gerçekten çok sevdiği başkanlık işinden sıkıldı ve giderken de “ortalığı ayağa kaldırayım, süper lig takımına bir yönetim nasılsa bulunur” diye düşünüyor. 

İkinci ihtimal zor. “Hakemleri eleştirmezsen takımı düşürürler” diye akıl veren danışman, Ahmet Şan’a, hem Recep Konuk’u hareket geçirmesini hem de yönetime girmek için gönüllü olan Kulluk, Atiker ve Coşkun ekibinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamış görünüyor.  

Hakkını verelim kartlarını iyi sakladı ve şimdiye kadar istediği oldu. Sayın Recep Konuk kamuoyunda doğru olmasa da “Konyaspor’a yardım etmiyor” şayiasının yayılmasından rahatsız olacaktır. Ekrem Coşkun da hemen “Sayın Şan’ın önderliğinde yönetim revize edilip devam etsin” diye açıklama yaptı. 

İyi blöf. Tebrikler. Ama şunu da unutmayın. Hasan Dağlı ve ekibi, Ahmet Şan gerçekten devam etmezse liste çıkarmaya çok uzak değil. Fazla da derine girmeyelim. Bekleyelim. Fakat bu poker oynama süreci, futbolcuyu etkiler ve düşme korkusu yaşayan takıma zarar verir. Dikkat! 

MESUT BAKKAL SUSMALI

Haftalardır Mesut Hoca’yı hakemler konusundaki erdemli tavrı nedeniyle takdir ettim. Ama Gaziantep maçından sonraki açıklaması O’nun da “salla kazan” hastalığına tutulduğunu gösteriyor. Sağ kanattan Hasan Kabze’ye orta yaptırıp 1.70’lik Erdal’a stoperler arasından kafa vurmasını söyleyen teknik direktör “haksız gol yedik” diye hakeme sallamadan önce iyi düşünmeli. Net. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar