M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Adem Esen ve rakipleri

Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, geçtiğimiz hafta 2007 yılı çalışmalarını değerlendirmek üzere basının karşısına geçmişti…

Öncelikle şunu söyleyeyim: Esen hem akademik kimliği hem de belediye başkanlığında 2. dönemini yaşıyor olması sebebiyle genel olarak iyi bir yönetim sergiliyor…

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir yapıya sahip…

Yazarlarla, sanatçılarla vakit geçiriyor…

Başka partilerin yöneticileri bile onu ziyaret ederek takdirlerini iletiyorlar…

Mesela CHP il örgütü

2006 yılında rahmetli Nezir Büyükcengiz, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ahmet Bedel ve diğer yöneticilerle birlikte Esen’i ziyaret etmişti

Bu ziyarette Büyükcengiz, Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen’in başarılı çalışmalarını taktirle izlediklerini belirterek, CHP’li partililerin de Selçuklu Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduğunu ifade etmişti.

Geçen yıl da Sille Kültür Evi’nde CHP Konya il ve ilçe yöneticileriyle bir araya gelen Esen, burada partililere belediye çalışmalarını anlatmış, onlardan da takdir dolu sözler işitmişti.

CHP İl Başkanı İmdat Şen,  “CHP yöneticileri olarak, Selçuklu Belediye Başkanımıza sosyal yaşama ve Konya’ya yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz” demişti.

Sadece CHP mi?

MHP il yönetimi ile de bir araya geldi Esen…

MHP Konya İl Başkanı Hilmi Torun ve yönetim kurulu üyeleri, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen'i makamında ziyaret ettiler…

Torun, -sonradan- ziyaretinin ardından basına yansıyan haberleri kısmen yalanlasa da,  Esen'in yerel yönetimlerin tabana yayılması konusunda güzel örnekler sergilediğini vurguladı.

Olumlu not verdi ona…

Nitekim, Torun’un ziyarette neler söylediğinin kameralar tarafından kayıt altında olduğunu da bir vesile ile öğrendik…

Mesele kimin ne söylediği değil… Esen Konya’da yaşayan herkesle barışık…

Hadise bu…

Bu onun en önemli puanı…

Selçuklu Belediyesi’nin geçen yılda şehre kazandırdığı en önemli yatırım kuşkusuz Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezi.

Bu merkezin, birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacağını söylüyor Esen.

Bunu da bekleyip göreceğiz…

Sanırım salonun en önemli sorunu bir saunasının olmaması… Bunu da en kısa zamanda tesise kazandırmak gerekiyor… Uluslararası standarttaki bir salon için, bu elbette eksiklik…

Adem Esen’in Sille’ye dair yaptıkları da unutulacak şeyler değil…

Sille Hamamı restoresi ve Sille Dere ıslahı çalışmasının ardından Zazadın Han ve Sille Karataş Camii restore ediliyor… Kızılören Hanı da restore programına alınıyor. Burada onun tarihe verdiği önemi okuyoruz; memnun oluyoruz…

Şimdi de biraz onun rakiplerine bakalım…

Doğrusu yaklaşan seçimde en çok aday adayının çıkacağı yer Selçuklu gibi görünüyor…

Bunu Esen’le paylaştığımızda rakiplerine meydan okumuştu…

Yine aday olacağını anladığımız bu meydan okuyuşun temelinde de, Başbakan Erdoğan’a olan yakınlığı kadar, yaptığı hizmetlerin de özgüveni var.

Selçuklu için Esen elde var bir…

Musatafa Sabri Ak: İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabri Ak’ın ismi bir belediyeye aday olacağı yönünde geçiyor. Ak, büyükşehiri isteyip Selçuklu’ya razı olabilir. Fakat onun rızası aday gösterilmesine yeter mi bilemiyorum. Ak, Esen’i dişli bulup Meram terennümlerinde de bulunabilir…

Muammer Sönmez: Özel İdare Genel Sekreterliği gibi önemli bir görevdeyken milletvekili aday adayı olmuştu. Onun Konya belediyelerine dair isteği zayıf görünüyor. Afyon’dan aday olma ihtimali ise yüksek. Fakat yine de Selçuklu’nun muhtemel adayları arasında ismi dolaşıyor.

Selim Büyükkarakurt: Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt’un ismi de Selçuklu adayları arasında geçiyor. Büyükşehir’in fen işlerine yönelik Konya yatırımlarının çoğunun Selçuklu bölgesine olduğunu hesaba katarsak, Büyükkarakurt ilçeyi avucunun içi gibi biliyor.

Ercan Uslu: Büyükşehir Kültür Daire Başkanı Uslu geçen dönemde de Selçuklu’ya aday adayı olmuştu. Bu dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’ten destek bulabilirse Selçuklu’ya aday olabileceği konuşuluyor.

Osman Gürbüz: Selçuklu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı da yapmış olan Gürbüz, Selçuklu’nun muhtemel adaylarından. Tahir Akyürek’e yakınlığı onun en önemli avantajı. Yakın çevresine ‘göreve hiç talip olmadık, verilirse de kaçmayız’ dediği söyleniyor. Verilirse kaçmayacağı görev ise Selçuklu Belediye Başkanlığı.

Şenol Aydın: Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek’in en önemli adamlarından. Akyürek, ilçe belediyelerine müdahil olursa, Şenol Aydın ismi üzerinde de durabilir. Çünkü Aydın, Selçuklu Belediye Başkanlığı’na talip olanlardan.

Esen, 2007 yılını gerçekten dolu dolu geçirdi, fakat esas bu yılda atacağı adımlar büyük önem taşıyor. Bakalım Esen, ektiği ağaçların meyvesini toplayabilecek mi? 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum