Adaylar belli mi?

Genel seçimlerin bitmesiyle Yerel seçimler konuşulmaya başlardı. Doğuda yaşanılan olaylar hızlanmasaydı.

 

Ereğli’de yavaş yavaş gündem yerel seçimlerde belediye başkan adaylarına çevrildi. Aday olacaklar, olması beklenenler hali hazırda olanlar. Ereğlili Yerel seçimlerde yeni başkan mı seçecek? Devam mı diyecek? Bekleyip göreceğiz.

AK Parti aday konusunda seçimlere en rahat girecek parti durumunda. Hali hazırda beklenen başarı grafiğini yakalamış Ahmet Özdoğan’la devam kararı alabilir. Ak Parti için en büyük ihtimal bu.  Abdullah Çetinkaya ile aradaki buzları eriten Ahmet Özdoğan bir dönem daha bana göre de bu görevde kalmalıdır. Eksikleri ve yanlışlarını tartışırız.

Bana göre Ak parti bu gün için Ereğli’de aday gösterecek ikinci bir isme sahip değildir. İktidar olmayı öğrenen siyasilerimiz daha da başarılı olacakları bir döneme giriyor olduklarının bilincinde hareket etmelidir.

 

Diğer tarafta muhalefet partilerinden CHP aday konusunda çok sıkıntı çekecek. CHP’den aday olmak isteyenler Feridun Akpınar’ın başını çok ağrıtacağa benziyor. Başkanım Ereğli için en doğru kararı vermek için uğraşacak. CHP’de dengeleri değiştirecek birçok güç dengesi var. Bakalım CHP yerel seçimlere nasıl tavır içinde girecek. Kenan Akpınar faktörü diğer aday adaylarını tedirgin ediyor. Siyasetin duayenlerinden olan eski başkan Kenan Akpınar’la karşı karşıya gelmek istemiyorlar.

 

MHP’de ise hala ataerkil particilik hakim. Bu anlamda Ereğli MHP’den aday olacak aday adayları genel merkezden olur almak zorunda kalabilirler. Kulislerde konuşulan isimlerin başında Milletvekili adayı Hüseyin Oprukçu geliyor. Ayıdn Selay Başkanım da aday olacaklar arasında sıkça konuşulanlardan. Gençlerle devam edelim “bakın AK parti bunu Ahmet Özdoğan’la başardı” diyenlerde az değil.

Belediye Meclis üyesi olan Abdulkerim Koç’un Belediye başkan adayı olmasını isteyenlerin çok olduğunu biliyorum. Ama sevgili dostum Abdulkerim’in ben başkanlık düşünmüyorum dediğini biliyorum. MHP aday olacak denirse ne yapar orasını ben bilemem.

 

Demokrat Parti Belediye Başkanlığı adaylığına geçen dönem DYP’den aday olan Nafiz Dönmez’in tekrar aday olabileceği konuşurken diğer partilerde sessizlik hakim.

 

Kapalı kapılar ardında neler konuşulduğunu bilemeyiz. Bize görünen tarafları bunlar. Tabi Ereğli sahipsiz değil gerektiğinde Ereğli için her şeye varız diyenlerinde olduğunu belirtmek isterim.

 

Bir düzeltme yapalım

Ereğli Belediyesi Elektrik işlerine bakan Hayri karazor abim aradı. Başkanın kaza yaptığı gün “sinyalizasyonların çalışmadığını” söyledi. “Yani kazaya sebep sinyalizasyon değil” dedi. Anlatınca hak verdim. Dediği doğrudur. Burada çok fazla trafik yoğunluğu olmadığı için ışıkları yazdığın şekilde ayarladık. Bunu yeniden gözden geçireceğiz, dedi. Bu duyarlı davranışından dolayı Hayri abimi tebrik ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum