Saffet Yurtsever

Saffet Yurtsever

ACILARI PAYLAŞMAK

Sevinçlerin paylaşıldıkça çoğaltıldığı, acıların ise paylaşıldıkça azaltıldığı” bir kültürün çocuklarıyız.

Soma yüreklerimize ateş düşürdü. Kömürün közü bu derece yakmazdı, sadece içimizi ısıtırdı; ama bedenleri kömürle hem-dem olan kardeşlerimizin acıları dayanılmaz ıstırap veriyor. Ateş sadece düştüğü yeri yakmazmış meğer…

Şehit sayısı üç yüze ulaşıyordu ben bu yazıya oturduğumda. Hükümet ve millet ele ele teyakkuzda. STK‘larımız, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkma yarışında.

Puslu havayı sevenler de tabi ki; fırsat bu fırsat deyip felâket tellallığına soyunmuş durumda vaziyetten vazife çıkarma yarışındalar.

Türkiye’nin en güvenli maden ocağında meydana gelen bu vahim olayın da sabotaj olma ihtimali üzerinde çalışıyor uzmanlar… Umarız böyle değildir.

Milletimiz bu acıyı gerek maddî gerekse manevî destekleriyle paylaşarak azaltma vefakârlığı ve fedakârlığındayken felaketlerden kargaşa ve kaos yaratma peşinde koşan ölü sevici gezici/çapulcu tayfası da tiyniyetlerinin ve zihniyetlerinin gereğini yapmaktan, meydanları savaş alanına çevirmekten geri durmuyorlar. Polise ve ambulanslara saldırmakla bu acılı insanların acılarını azaltmak yerine daha da arttırdıklarını, bu acılara yeni acılar/acılılar eklediklerini/ekleyeceklerini hesap edemiyorlar mı?!

Bu mobil provokatörlerin ipini çözüp ortalığa salıverenlerin kimler olduklarını belirlemek ve gerekli cezaları vermek bu kadar mı zor?!

Paralel ve Malum Medya da yangına benzinle gitmeyi her zaman olduğu gibi bu olayda da büyük bir marifetmiş gibi sergilemekten geri durmadı/durmuyor/durmayacağa benziyor… Halkı kışkırtan yalan haberlerine her gün bir yenisini ekliyor.

KESK, DİSK, TÜRK-İŞ, TMMOB gibi sendikalar, odalar da bağcıyı dövme hevesiyle çeşitli provokatif  eylemler peşinde.

Bu güruh Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gölge düşürebilmek uğruna ellerinden geleni arkalarına koymama hıncıyla daha çok ocaklar söndüreceğe, daha çok canlar yakacağa benziyor.

Bu millet bunun da üstesinden gelecektir.

Tüm yurtta üç gün millî yas ilan edildi, etkinlikler iptal edildi; sağduyulu vatandaşlarımız tarafından gıyabi cenaze namazları kılındı, hatimler okundu, dualar edildi/ediliyor.

Yaralılarımız için Kan bağışı kampanyaları düzenlendi/düzenleniyor.

21 Mayıs Çarşamba günü Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulunda öğrenci velileri Kızılay’a Kan Bağışı yapacaklar. 

Şimdi milletçe kenetlenme, bir olma, diri olma, dik durma, acıları paylaşma zamanı...

Yüreklerimize ateş düşüren bu elim kaza sonrası şehit olan maden işçilerimize Cenâb-ı Allah(cc)’tan rahmet; ailelerine, çocuklarına, yakınlarına, sevenlerine, Manisa-Somalı  kardeşlerimize ve tüm ülkemize başsağlığı ve metanet diliyor, mahsur durumdaki maden işçi kardeşlerimizin de bir an önce sağ salim kurtulmaları için dua ediyoruz.

Allah(cc)’a emanet olunuz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.