7 Haziran'a giderken:Konyalı Başbakanına sahip çıkıyor

Ülkemizin değer bilen, kadir kıymet bilen vefalı insanları her zaman ülkesine ve halkına hizmet etmiş vefalı yöneticilerine destek vermiştir, sahip çıkmıştır,

     Devlet ile halkının barıştığı, kucaklaştığı ilk dönem, 1950- 1960 yılları arasıdır. Bunu Demokrat Parti’nin yöneticileri yapmıştır. Bunun sonucu olarak halkımız Demokrat Parti’ye çok büyük teveccüh gösterdi ve her seçimde onu iktidar yaptı.

    Aynısını, yakın siyesi dönemlerde Anavatan Partisi,  Refah Partisi ve yöneticileri yaptı ve halktan bunun karşılığını buldular. Konya her zaman bu partilere ve liderlerine destek verdi.

    2002- 2015 yılları arasında iktidar olan Akparti geçen 13 yıl içerisinde girmiş olduğu her seçimden  oyunu artırarak, güçlenerek çıkmıştır. Devlet ile halkını  barışık tutmuştur. İktidarı ile halkı arasına mesafe koymamıştır. Fildişi kulelerden halkına bakmamıştır.

    Şu bir gerçektir ki; 13 yıl yaptığı hizmetlerde hiçbir görüş ve partili  ayırımı yapmamıştır. 13 yıl içerisinde hiç evi olmayanın bir evi, bir evi olanın iki evi, iki evi olanın üçüncü evi oldu. Hiç aracı olmayanın bir aracı, bir aracı olanın ikincisi, iki aracı olanın üçüncüsü oldu. CHP ‘linin, MHP’linin, HDP’linin, AKPARTİ’linin de oldu.

    Tüm bunlar, Recep Tayyip Erdoğan Bey’in başbakanlığında, genel merkez yöneticileri, Bakanları, Milletvekilleri, İl ve ilçe teşkilatları, belediye başkanları, meclis üyeleri, mahalle meclislerinin, bürokratların gayretli çalışmaları ile oldu.

    Geçmiş de İstanbul’u, sorunlarından arındırılmış bir dünya şehri,  son 13 yıl içerisinde Türkiye’yi bölgesinde ve  dünya da lider ülke yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey Ağustos 2014 de Cumhurbaşkanımız oldu.

    Önceki  Dışişleri Bakanımız, Hoca,  Bilge Adam, Konya’nın evladı, Hemşerimiz  Sayın Ahmet Davutoğlu Bey, Akparti’nin son olağan kongresinde ülkemizin başbakanı seçildi. 

   '' Ortadoğu bataklık değil, insanlığı ayağa kaldıran, o aziz vahyin merkezidir. Hira'nın merkezidir,Zeytun Dağıdır, Kudüs'tür, Kahire'dir'' dedi.

   Geçmişte bu ülkenin gençleri, çocukları kendi harman yerinde, dirgen, yaba, sopa yediler. 13 yıldır bu gayret, çaba ve çırpınışımızın nedeni kendi evimizde aynı duruma bir daha maruz kalmamak içindir.

    Sayın Erdoğan ve Davutoğlu’nun Konya ve Konyalıya ayrı bir sevgisi ve muhabbeti var. Bugünden sonra 24 saat yetmiyorsa 25. saati, 7 gün yetmiyorsa 8. günü, 31 gün yetmiyorsa 32. günü bulmalıyız.

   Hemşehrimiz olan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olarak girdiği ilk genel seçimdir. 2.5  Milyon Konyalı arkasında olmalıdır. Bu seçim seçimlerin anasıdır, babasıdır.  Kendisine  ve Akparti’ye, Türkiye’nin verdiği desteğin  iki katını Konyalılar olarak vermeliyiz. Konyalı,  ülkesine sahip çıkanlara her zaman sahip çıkmıştır.

   Geçmişte ‘’Başbakan’’ çıkartan Isparta, Zonguldak, Malatya, Rize her seçimde kendi başbakanlarını desteklediler. Bu destek Rize’de kendi evlatları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verilen yüksek oy oranıyla devam etmektedir.

   Hoca,  Bilge Adam, Konya’nın evladı, Hemşerimiz  Sayın Ahmet Davutoğlu Bey,e; Konya ve Konyalılar olarak VEFA, SADAKAT göstermenin tam zamanı. Konya’da 7 Haziran demek, sandık da ‘Ahmet Davutoğlu’ demek, ‘14 de 14’ demektir. 

   Bundan sonra; Konya ve Konyalıya, Kurumlarımıza, Belediyelerimize, Teşkilatlarımıza düşen görev proje üretmek, vites yükseltmek,  sürat, performans ve  ivme  artırmak, çok çalışmak, çabalamak, Başbakanını desteklemektir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum