68 Yıl Sonra Kardeş Olduklarını Öğrendiler: DNA Testi Hayatlarını Değiştirdi

68 Yıl Sonra Kardeş Olduklarını Öğrendiler: DNA Testi Hayatlarını Değiştirdi

1955 yılında aynı hastanede doğan iki bebek, doğumda karıştırıldı. 68 yıl sonra yapılan DNA testiyle gerçeği öğrenen kardeşler, tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Kanada'nın British Columbia bölgesinde yaşayan Richard Beauvais, 68 yıl boyunca Fransız kökenli bir yerli olduğunu düşünerek hayatını yaşadı.

DNA Testi Gerçeği Ortaya Çıkardı

2020 yılında evde yaptığı bir DNA testiyle Ukraynalı, Polonyalı ve Aşkenaz Yahudisi olduğunu öğrendi. İki yıl sonra bölgeden çok uzaktaki Winnipeg'de yaşayan Evelyn Stocki isimli bir kadın da bir DNA testi yaptı ve Beauvais'in biyolojik kardeşi olduğu anlaşıldı.

1955 yılında Stocki, Beauvais ve kardeşi Eddy Ambrose'un aynı gün Manitoba'da bir hastanede doğdukları ortaya çıkınca ise gizem çözüldü. Beauvais ve Ambrose'un yanlış ailelere verildiği anlaşıldı.

Eyalet Başbakanından Özür

Yaşanan hatanın ardından Manitoba Eyalet Başbakanı Wab Kinew, ikiliden özür diledi. Kinew, "Bugün çok daha önceden yapılması gereken bir özür için söz alıyorum. Bu olay iki çocuğu, bir çift ebeveyni ve birçok nesilden iki aileyi etkiledi" dedi.

28 Haziran 1955'te Arborg Hastanesi'nde dünyaya gelen iki kardeş, şimdi adalet mücadelesi veriyor. Ambrose, yaptığı açıklamada, "Hayatım çalındı. Bu geri gelmeyecek. Zamanı kaybettim. Ama şimdi zamanım var" dedi. Ambrose emekli olduğunu söylerken Beauvais de, "En zor kısmı da iki ablamı arayıp onların kardeşi olmadığımı söylememdi" dedi.

Şu an 69 yaşında olan Ambrose ve Beauvais, devletten bu büyük hata yüzünden tazminat almayı umut ettiklerini söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.