63. YIL COŞKUSU

Konya Gazeteciler Cemiyetinin kuruluşunun 63. yıl dönümü dolayısı ile tertiplenen Dedeman Otel tesislerinde yapılan iftar yemeği büyük bir coşku ve ihtişam içinde kutlandı.

Tabir caiz ise yer yerinden oynadı. İftara doğru vakit akşamladıkça bir İnsan seli Otelin açık hava kısmına doğru akmaya başladı.

Tertip heyetinin başında Sayın Adem Alemdar olmak üzere karşılama töreni alışılmışlığın ötesinde bir samimiyet içinde kucaklaşmaya dönüştü. Gururla ve takdirle yad ediyorum unutulmayacak olan bu anı.

Büyük bir nezaket ve sukunet içinde düzenlenmiş olan atadan kalma sofralar Arının peteğe konup kalktığı gibi sessiz sedasız dolmaya başladı. Otel personeli irili ufaklı erkekli kadınlı hummalı bir şekilde hizmet aşkı ile görevlerinin başında idi.

Vaktin erişmesi ile okunan ezanı Muhammedi ile Oruçlarımız açıldı. Bu mübarek nimetleri ve sonsuz bereketi biz insan oğluna lutfeden CENABI ALLAHA şükürler olsun ki Tevhit uğruna el açıp yaptığımız dualar kabul olur inşaallah. .

Yalnız bu dört dörtlük ortam içinde kendi fikrimi ifade ediyor ve diyorum ki. Yemeklerin çeşitlerine asla değil, KALİTEYE VE DAMAK TADINA biraz daha önem verilmiş olsaydı da genelde hanımların tabaklarında geri giden yemekler insan kursağına düşmüş olacaktı.

İftar sonrası Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan oturumu açmak üzere sahnede görünür görünmez yaklaşım bin kişinin on binlerce alkışı coşkulu anlar yaşattı.

Diğer Devlet büyüklerimiz Bakanlarımız, Millet Vekillerimiz tam kadro hazır bulunan Bürokrasi, Çeşitli illerden gelen ve Törene Onur misafiri olarak katılan Gazeteci meslektaşlarımız ve hazurundaki diğer misafirlerimiz çıt yok tek nefes Sayın Valimizin açılış konuşmasını dinlemeye başladık. Bu konuşma nın ardından Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Adem Alemdar veciz ifadelerle tamamladığı konuşmasını tamamladı,

Proğram akışı içinde sıra meslekte Kalemi ile, Beyin gücü ve bedeni ile, elli yılını doldurmuş emektar ve fakat cefakar, insanlarımıza verilmek üzere hazırlanmış olan PLAKET dağıtım törenine geçildi .

Feyzi Halıcı’nın Plaketini Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan.

Ben acizaneleri A. Cenap Kendi’nin Plaketini Konya Milletvekilimiz Sayın Cem. Zorlu.

Hanefi Aytekin ‘e ait Plaketi SAYIN Bakan yardımcısı Halil Etyemez.

Hasan Can Plaketini Rektör yardımcısı Tahir Akgemici.

A. Rıdvan Bülbül’ün Plaketini İl Müftüsü Sayın Şükrü Özbuğdaycı.

Nail Bülbül’ün Plaketini Alpaslan Düzgün.

Orhan Berk’in Plaketini Sayın Turgut Özdemir.

Seyit Kücükbezirci’nin Plaketini Bik. Yön. Kur. Başkanı Mustafa Arslan.

İhsan Kayseri’nin Plaketini Kırşehir Gazeteciler Başkanı M. Emin Turpcu.

Mehmet Sarı’nın Plaketini Sayın Cengiz Selci vermişlerdir.

Bizlerin en mutlu günümüzde bizlerin yanında yer almış olmaları hasebi ile kendilerine teşekkürlerimizi arz eder saygılarımızı iletiyorum.

Hassaten, üstün başarılarından dolayı da Sayın Başkanımız Adem Alemdar başkanlığında görev yapan tüm mesai arkadaşlarını da kutluyor, Basın camiası adına teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.