48. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri

48. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri

- Başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı


ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'nin merkeze bağlı Kepez Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 48. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde, başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı.

Boğazkent Mahallesi'nde gerçekleştirilen organizasyona 200'e yakın pehlivan katıldı.

Başpehlivanlık için 27 sporcunun mücadele ettiği güreşlerde Fatih Atlı ile Mehmet Yeşil Yeşil finale kaldı. Rakibini yenen Fatih Atlı, başpehlivan oldu.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin genelde belediyelerin himayesinde yapıldığını söyledi.

Güreşlerin, Anadolu'nun, ana yurdun, ataların bir sporu olduğuna işaret eden Mutan, "Bugün gelinen bu noktada güreşlere daha çok bir ritüel, bir kültürel değer olarak bakılıyor. Er meydanımız var Edirne'de. Tabii bunu önemsiyoruz. Bizim güreşlerimiz de oraya doğru bir hazırlığın adımları oluyor. Bu ata değerlerini, bugüne kadar gelen değerleri daha da geliştirip, büyütüp yarınlara taşımak noktasında görevimiz var. Bundan da mutluyuz, keyif alıyoruz. İnşallah yağlı pehlivan güreşleri daha da kurumsallaşarak devam eder diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı