3 milyar kimin kasasına girdi?

Ereğlispor toplanmaya toparlanmaya çalışılırken elbette ligde kalacak bir takım kurulması için mücadele veriliyor. Bu işlerin parasız olmayacağını biliyoruz. Bunun içinde Ereğli adına destek verilmesi gerektiğini defalarca kez yazdık. Bunun yanında yanlış olanı bize kızılsa da söyledik. Bu bizim görevimiz. Destek demişken yine Ereğlili sporseverlerin arasında konuşulan bir konuyu ben de merak ediyorum. Ziraat Bankası yanında bulunan İstanbul Sosyete Pazarı’nın yeni açıldığı dönemde Ereğlispor adına 3 milyar verdiği ama bu paranın nedense Ereğlispor kasasına girmediği söyleniyor. Şimdi birileri Ereğlispor adına para aldı ve başka yerde mi kullandı? İnşallah ben açıklamadan birileri çıkar, 3 milyarın nerede olduğunu açıklar. Ereğlispor adına alınan paraya kim makbuz kesti ise kamuoyu bunu bilmeli. Bunun açıklamasını en kısa zamanda bekliyorum. Açıklama yapılırken Ereğlispor adına alınıp neden başka yere kullandığınızı, bu yapılanın etik olup olmadığını da açıklamanızı istiyorum. Buna ihtiyacınız mı vardı? Onu da açıklarsanız sevinirim. Ereğlispor yöneticilerinin bundan haberi var mıydı? Onlar neden sessiz kaldılar? Bu da sorgulanacak ayrı bir konu tabii ki, açıklama gelince bunu da yazacağım.

 

***

 

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Anıl Serin’in usulsüz olarak dışarıda hasta baktığı iddia ediliyor. Mail atan okurlarım Başhekim Anıl Serin’in Avrupa Birliği Derneği adresinde hastalara baktığını söylüyorlar.

Bu konu hakkında da gerekli açıklamanın geleceğini umuyorum. Avrupa Birliği’nin bürosunda derneğin eski Başkanı Anıl Serin muayene yapabilir mi, yapamaz mı? Bilmiyorum. Hem dernek bürosu hem de doktor muayenehanesi olur mu, olmaz mı? Onu da bilmiyorum. Ama sayın Anıl Serin Hocamı daha üst kademelerde bürokrat olarak görmeyi bekliyorum. İnşallah bu dönemde aklanan Sayın Başhekimimiz bakanlık nezdinde iyi bir göreve gelir ve Ereğli’ye daha güzel hizmetler verir.

 

***

Ereğli’ye bu dönem gelen hizmetlerin adreslerinden birisi de İl Genel Meclisi’dir. İl Genel Meclisi üyelerinden Konya spor eski yöneticisi Zekeriya Mızrak Bey’le tanıştık. Güler yüzlü ve hoş sohbet bir ağabeyimiz. Konuşurken spora olan aşkı sözcüklere damgasını vuruyor. İl Genel Meclis Üyemiz Nevzat Bayram, Belediye Başkan Yardımcımız Coşkun Gülsoy ve Ahmet Can’ın bulunduğu bir buluşmada, öğretmenevinde gece yarısına kadar çok güzel muhabbetler oldu. Zekeriya Bey Memleket gazetesinden bahsederken patronum Adem Alemdar ve Uğur Özteke ağabeyimi çok sevdiğini, yazılarını takip ettiğini söyledi. Bu günden sonra bizim yazılarımızı da yakından takip edeceğini umuyorum. Konya Gençlerbirliği takımını Ereğli’ye nasıl verdiklerini anlattı. Ve takıma sahip çıkılması için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Spora olan sevgisinden dolayı 4 dönem Konyaspor’da yöneticilik yaptığını öğrendiğim Zekeriya beyi tanımaktan çok mutlu oldum. Konya’dan Ereğli’ye böyle güzel bakışların çoğaldığını görmek herkesten çok beni mutlu ediyor. Zaten İl Genel Meclisi’nden Ereğli, belde ve köylerine gelen yardımlar bunun göstergesidir. Ereğlili İl Genel Meclis üyelerinin bunda da katkısının çok büyük olduğunu belirtmek isterim.

Konya’dan Ereğli güzel göründükçe Ereğli il olmaya bir nefes daha yaklaşmış olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.