28 Şubat bitti mi?

28 şubatı en yoğun yaşayanların bir araya gelerek kurdukları parti iktidar olunca, insanlar ister istemez 15. yıl dönümünde “28 Şubat bitti mi" sorusunu hep soruyorlar.

28 Şubat’çılarda, Son on yılın iktidarı acaba bizden hesap soracak mı diye çok tedirgin. İlk bakışta da iktidarın 28 Şubat'la hesaplaşması kaçınılmaz gibi görünüyor.

Peki 28 Şubat bitti mi? İktidar sahiden 28 Şubatçılardan hesap sormayı düşünüyor mu? Yada hesap sordu da bizim haberimiz mi olmadı?

İlk soruya cevabımız; Bitmiş gibi gösterilse de 28 Şubat Kesinlikle bitmedi.

Çünkü 28 Şubat'ın bitmesi için gerçek ve kesin çözüm sağlayacak tedaviye ihtiyaç var. Basit tedavilerle 28 Şubatın bitmesi mümkün değil.

İkinci soruya cevabımız; “28 Şubat ideolojisi, halen yürürlükteyse 28 Şubatın bittiğini söylemek çok saflıktır, hesap sormakta hayalden öteye gitmez.
O günlerin mimarları, o günlerde İslam’n çoğaldığını her köşe başını tuttuğunu söylüyorlardı. Aynı sözler bugünde gündemden düşmüyor.

Yüzde 50 oy almış bir siyasi parti 28 Şubat'ın tahribatının en katı yaşandığı eğitime, iktidarının ancak 10'uncu yılında müdahale etmek için çalışmalar başlatıyorsa, onu da bir oradan bir buradan kırparak yapmaya çalışıyorsa, Bunu iyi değerlendirmek lazım.

28 Şubatın mimarlarından sadece ordu sessiz kalırken malum gazeteciler ve yargı hala direniyor ve yüksek sesle bağırıyorsa 28 Şubat kafalı Siyasetçiler, meclisteki komisyon odalarını savaş alanına döndürüyorsa demek ki 28 şubat bitmemiş.

28 Şubat İslam’ı yozlaştırma, insanlar üzerindeki İslam’ın etkisini azaltma düşüncesiyle yapılmıştı.

Bugünde Aynı düşünce hep gündemdeyse, yıllardır devam eden "Türkiye muhafazakârlaşıyor" söylemi aynı hızla aynı şevkle devam ediyorsa.

Tarih boyunca yetkisiz birçok kurum Türkiye’nin falına bakar gibi gidişatını değerlendirir, Bazen Eksen falana kaydı, bazen Müslümanlar çok oldu, bazen de köşe başlarına hep onlar geliyor diye tedbirler almaya çalışıyorsa, Tabi ki 28 şubat bitmemiştir, Tabi ki 28 şubatçılar hesap vermemişlerdir.

Ne kadar Müslüman olacağımız ABD ve AB iznine tabi ise, tabi ki 28 şubat bitmemiştir.

2007 li yıllarda ezici bir çoğunlukla iktidara gelen bir partiye "Laiklik karşıtı eylemlerin odağı" suçlaması ile kapatma davası açılmış ise, ve bu partiye "Hazine yardımı kesilmesi" cezası verilerek haddini bil yakında ipini çekerim denilmişse tabi ki 28 şubat bitmemiştir.

Yine o dönemlerde değil %47 oy Yüzde 95 oy alsanız da bizim dediğimiz olacak diyenler meydanlarda nutuklar atabiliyorlarsa. Tabi ki 28 Şubat bitmemiştir.

Belki kış uykusuna yatmıştır. Beklide Dün başbakana hakaret eden askerler gündemi meşgul ederken bugün Başbakana hakaret Gazetecilerden geliyorsa 28 şubat olsa olsa taktik değiştirmiştir

Türkiye’de AB uyum yasası diyerek herkese özgürlük dağıtılırken, bu vatanın gerçek evlatları unutulur, onlar için bir çivi bile çakılmadığını hem görüp hem de nasıl 28 Şubat bitti diyebiliriz ki?

Başbakan, bazıları için yüz değişikliği diyor, Onlara değil yüz gen ve doku değişikliği önersek de nafile, çünkü onların hepsi emir kulu olduğunu her davranışıyla belli ediyorsa tabi ki 28 şubat bitmemiştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum