24 HAZİRAN’IN GALİBİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR

 

 3 Kasım 2002’den bugüne kadar girdiği her seçimde aylarca meydanlarda yaptığı secim konuşmalarıyla oyunu yükselterek çıkmıştır. Katıldığı 15 seçimin hepsini de  o kazanmıştır.

16 yıldır, gece demeden-gündüz demeden, sıcak, soğuk, uzak, zor demeden, yılmadan yorulmadan bitmez tükenmez enerjisiyle ülkesine, halkına, mazlumlara hizmet etmektedir. Acaba, davası için onun kadar çalışan, yorulan, enerji tüketen ikincisi var mıdır?

     24 Haziran seçiminin tek galibi Recep Tayyip Erdoğan’dır.

10 Ağustos 2014  Cumhurbaşkanlığı seçimi  : Recep Tayyip Erdoğan  %51,79 (Liderin net oyu)

16 Nisan 2016     Referandumu                    : Recep Tayyip Erdoğan  %51,42(Liderin net oyu)

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi   : Recep Tayyip Erdoğan  % 52,5 (Liderin net oyu)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

24 Haziran 2018 Milletvekili seçim sonuçları/ 1 Kasım 2015 Milletvekili sonuçları

     Cumhur ittifakı oyu     : %53,57                   -----------

Akparti’nin aldığı oy    : %42,42                    % 49,49

MHP’nin aldığı oy        : %11,16                    % 11,90

Akparti’nin bazı illerde seçimlerde aldığı oy oranı:

                                              14 Mart 2014    7 Haziran 2015     1 Kasım 2015      24 Haziran 2018                                                

KONYA----------------------------% 64,3--------------% 65,45------------%74,4-----------------% 58,78---oyu düştü

KAYSERİ--------------------------% 59,0--------------% 52,42------------% 65,6---------------% 49,59----oyu düştü

KARAMAN-----------------------% 52,4-------------% 55,53------------% 64,6---------------% 52,62----oyu düştü

AKSARAY------------------------% 56,9--------------% 58,39-----------% 71,6---------------% 55,21-oyunu korudu

NEVŞEHİR-----------------------% 52,5--------------% 52,46-----------% 62,8----------------% 52,32---oyu düştü

   24 Haziran Seçimlerinde Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ortaya koymuştur. 24 Haziran’da Recep Tayyip Erdoğan’a verilen oy yükselirken, Akparti’ye verilen oyların düşmesi nedeniyle, çıkardığı milletvekili sayısı 293’e düştü. İttifakın oyu: 293+49=342       

   Bir insanın dünya yaşamında onu en çok etkileyen faktörler, aile, toplum, devlet, lider (iktidar-yönetici) kavramlarıdır. Bütün bunlar arasında birbirine geçişli etkileşim  vardır. Devletin iktisadi, siyasi ve askeri açıdan güçlü olması da, topluma olumlu olarak yansımıştır.

    İnsan, aile, toplum kavramları, devlet ve iktidar (lider) kavramını etkileyen faktörlerdir. Devletine ve başarılı iktidara (lider) destek vermek, yardımcı olmak, iç ve dış düşmanla mücadele etmek, o ülkede yaşayan her ferdin görevidir.

   Bir ülkede, devletin güçlü, toplumun, ailelerin, ve fertlerin yaşam seviyesinin yükseltilmesi, huzur, adalet, güven ve istikrarın temin edilmesinde ‘LİDER’ (iktidar-yönetici) faktörü en etkili olanıdır.

LİDER; İhlâslı, hamaset, engin feraset,  irfan, hasbi ve tevazu sahibi olandır. Devlete hizmet edenlere ve teşkilat üyelerine tevazu sahibi ve hasbi olmalarını hatırlatır.

LİDER;devlet işlerinde temkinli ve itidali hiç elden bırakmaz. Devletine ve halkına yapılan haksızlıklara her zaman cevap verendir. Değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır.

LİDER; İyi bir lider olarak yöneticiden farklı olduğunu bilmektedir.  Yönetici, liderin çizmiş olduğu vizyona ulaşabilmek için konmuş olan prensipleri ve kuralları uygular, lider ise vizyon çizer.

İDER;  misyonu, vizyonu ve hedefi olandır. Toplumu ve ekibini, etkileme, harekete geçirme gücüne sahip olmalıdır. Değişimi, gelişimi sürekli devam ettiren mücadeleci ruha, iletişime, fikirlere ve değişime her zaman açık, olumlu düşünce ve tutuma sahiptir.

LİDER; karizmatik kişiliğiyle etrafındakileri etkileme gücüne sahip, sağlam karakterli ve kararlı olur.
LİDER; Çevresine karşı güler yüzlü, saygılı, ciddî, vakur ve fazilet sahibidir. İleri görüşlü, olacak olayları tahmin edebilecek öngörüye sahip olandır.

LİDER; misyonu, İdeali, engin ferasetiyle; devletinin ve milletinin önüne vizyon koyandır. Her işinde olduğu gibi, devlet işlerinde kesin sonuca götürecek, sebebe yönelik, köklü ve radikal kararlar alır ve uygular.

LİDER; ülkesini, başkalarının oluşturduğu konjonktüre göre strateji izleyen değil, bölgesinde konjonktür ve stratejisini kendi belirleyen ve uygulayan ülke durumuna getirendir.

LİDER; Allah’tan başka kimseden korkmaz, pervasız ve idealist olur. Ülkesi ve halkının menfaatine uygun, ideal, realist, rasyonel kararları istişare ile alır ve uygular.

LİDER; Hayatını devletine ve halkına hizmet etmeye adamıştır. Vicdan, merhamet sahibi, cefakâr ve fedakâr olandır. Mazlumlara, devletine ve halkına yapılan haksızlıklara hiç kayıtsız kalmaz.

LİDER; Ülke ve parti meselelerini her zaman ekibiyle istişare eder ve takım ruhuyla hareket eder. Adâletli olduğu zaman merhametli, merhametle coştuğu zaman da istikâmetlidir.

LİDER; mükemmel söz söyleme ve hitabet gücüne sahip olandır. Söylenecekleri en iyi söyleyen, en iyi anlatan ve dinleten, yaşananları, yapılan doğruları ve yanlışları çok mükemmel ifade edendir.

LİDER;  bitmek, tükenmek bilmeyen güç ve enerjiye sahip. heyecanlı, enerji dolu, geleceğe hep pozitif bakar.  Devletine, halkına ve mazlumlara büyük bir aşk ve şevkle hizmet eder ve çalışır.  KASIM ÇAKIR- MEMLEKET GAZETESİ

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.