14. Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Ankara’da başlıyor

14. Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Ankara’da başlıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere devlet tarafından sunulan kamu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere devlet tarafından sunulan kamu

hizmetlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nin 14'üncüsü, 6-7 Nisan tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

ATO Congresium'da düzenlenecek etkinlikte, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen gençler ile destek, hibe, burs sağlayabilecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelecek. 2021 yılında başlatılan ve bugüne kadar 13 şehirde gerçekleştirilen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nde bakanlıkların, bakanlıklara bağlı ilgili veya ilişkili kurum ve kuruluşların, Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar, ofisler ile kuruluşların aralarında bulunduğu 40'ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşunun stantları yer alacak. Kurumların gençlere sundukları proje desteği, hibe, burs, teşvik, fon, eğitim desteği ve diğer girişimcilik faaliyetlerinin tanıtılmasına imkan sağlayacak etkinlikte ayrıca 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerini azaltmak için yürütülen faaliyetler de anlatılacak. Fuar alanında afet yönetimi hakkında bilgiler verilecek ve afetle ilgili yapılan çalışma ve projeler de tanıtılacak.

Etkinliğin ilk gününde fuarı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da ziyaret edecek.

Paneller düzenlenecek

Etkinlik çerçevesinde yarın Hazine ve Maliye Bakanlığının "1 Milyon İstihdam Söyleşisi" gerçekleştirilecek. Ayrıca AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar ve Afet Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kürşat Esat Alyamaç'ın katılımıyla afet sürecinde yapılanların anlatıldığı bir panel düzenlenecek. Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan da "Türkiye Yüzyılının Sosyal Politikaları" başlıklı panelde konuşma yapacak. 7 Nisan Cuma günü ise Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarınca afet ve acil durumlarda yürüttüğü çalışmalar ve sunulan hizmetler hakkında bilgilendirme yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından da "Girişimcilik Söyleşisi" gerçekleştirilecek.

Etkinlikte kamu kurumlarının mobil hizmet araç ve tırları sergilenecek. Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nde gençler, büyük ilgi gören simülasyon cihazlarını da deneyimleyebilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.