14 Ağustos ve AK Parti

İktidar 19.yılına giren AK Parti, 14 Ağustos 2001 de kuruldu ve 3 Kasım 2002’de yapılan ilk seçimde %36 oy alarak tek başına iktidar oldu.

Recep Tayyip Erdoğan ve kendisi gibi değerli arkadaşlarıyla kurduğu AK Parti ‘Erdemliler Hareketi’ adımıyla kuruldu. O tarihten bugüne kadar girdiği her seçimde tek başına iktidara gelen AK Parti iktidarlarında Recep Tayyip Erdoğan bey hep ‘Başbakan’ oldu, 2014 yılından beride ‘Başkan’ olarak ülkemizi yönetmektedir.

AK Parti’nin kurulduğu tarihten bugüne kadar 20 yıl geçmiştir. İnsanlar doğum gününü, evlilik yıldönümünü, şirketler ve kuruluşlar kuruluş yıl dönümünü, partiler ve devletlerde kuruluş yıl dönümlerini kutlarlar. Konuşmalar yapılır, eğlenilir, coşku ile kutlamalar yapılır.

AK Parti ve yöneticileri, 20 yıl içerisinde partinin kuruluş yıl dönümünü 2-3’ü den fazla kutlayamadı. Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları, teşkilatları her gün milleti ile birlikte olmuştur. Milleti ile et ve kemik gibi olan bu yapı milleti ile birlikte gülmüş, milleti ile birlikte üzülmüştür.

AK Parti’nin kuruluş yıl dönümünü kutlamalarına fırsat verilmedi. AK Parti’nin iktidar olduğu günden bugüne kadar şansızlıklar Türkiye’nin ve iktidarın peşini hiç bırakmamıştır. Her yıl 14 Ağustos’tan önce kutlamaya gölge düşüren üzücü gelişmeler ve olaylar yaşanmıştır. Dışarıdan ve içeriden işbirlikçilerin oluşturdukları gündemler, 16 Temmuz D. Girişimi, iki yıl Covid-19 yaşanırken AK Parti camiasının kuruluş yıl dönümünü söz, müzik, eğlence içerisinde kutlaması yapılmamıştır, kutlanmamıştır.

Nereden nereye? Bu kısacık köşe yazısında 19 yılda yapılan hizmetleri saymak mümkün değildir. Ülkemize ve halkımıza gece gündüz hizmet ederken canını, sağlığını ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’a ve ülkeme yapılan saldırılar bu ülkenin bir ferdi olarak beni çok üzmüştür. Yapılan bu saldırıların asıl nedeni Recep Tayyip Erdoğan’nın ve iktidarın hizmetlerini azaltmak ve engellemekti.

‘El elliğini yapar’ ve bu bildiğimiz durum da, içimizdeki ‘ellere’ ne dersiniz. İnsanda biraz vicdan ve merhamet olmalı. Bizden görünüp, aynı dili konuşan, giyinen, bizim ekmeğimizi yiyen ve elin kılıcını sallayanlara ne demelidir? Bu yapılan inadına, körü körüne muhaliflik akılla, vicdanla bağdaşmaz. Bazı gözler vardır görmez, kulaklar vardır duymazlar.

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti iktidarı, Bakanları, teşkilatları canla başla hizmet etmeye devam ederken; dış güçler, dış basın, muhalif basın, muhalif vatandaş, muhalif parti temsilcileri son beş yıldır ülkeyi germektedir. Toplumda yaşanan siyasi gerginliği bu kesim oluşturdu, iktidarın gerginlik oluşturacak bir eylemi ve söylemi olmamıştır.

1994 yılından bugüne kadar ülkesine hizmet eden Recep Tayyip Erdoğan Bey’in, miting alanında konuşma yapacağı otobüs üzerinde otururken sırtında paltosu, üşüyen eli iki dizi arasında halkına bakarken çekilmiş resmi beni her bakışımda duygulandırmıştır. O, ülkesine ve halkına hizmetten başka bir şey yapmamıştır.

Geçen gün sosyal medyada okuduğum aşağıdaki ‘ŞAKA GİBİ’ adlı yazı beni çok duygulandırdı. Bu yazıyı yazan kardeşimizin eline ve gönlüne sağlık, ismini tespit edemediğim için yazının altında paylaşamadım. Velhasıl fazla söze gerek yok.

ŞAKA GİBİ

Marmaray YAP
Hızlı Trenler YAP
Havaalanları YAP
Üniversiteler YAP
Stadyumlar YAP
Olimpik Yüzme Havuzları YAP
Yeni Tiyatro Sahneleri YAP
Metrolar YAP
Tüneller YAP
Otoyollar YAP
Barajlar YAP
Nükleer Santral YAP
Modern Bölünmüş Yollar YAP
Modern Adliye Sarayları YAP
Milli Silahlar YAP
Milli Tank YAP
Milli Helikopter YAP
Sismik Araştırma Gemisi YAP
Boğazın Altına Tüp Geçit YAP
Dev Şehir Hastaneleri YAP
81 İl e Ücretsiz Kanser Tarama Merkezi YAP
Tersane YAP
Liman YAP
Geri Dönüşüm Tesisleri YAP
Dar Gelirliye Konut YAP
Başörtüsünü serbest YAP
Hz.Muhammed in Hayatını ve Kuran ı seçmeli ders YAP
Uzaya uydu FIRLAT
Sağlıkta Reform yap

****Ambulans sayısını ARTIR
Hastane sayısını ARTIR
MR Cihazı sayısını ARTIR
Tomografi Cihazı sayısını ARTIR
Diyaliz Cihazı sayısını ARTIR
Yeşil Alan miktarını ARTIR
Orman miktarını ARTIR
Milli Park sayısını ARTIR
Açılan İşyeri Sayısını ARTIR
Turist sayısını ARTIR
Öğrenci sayısını ARTIR
Öğrenci Burslarını Kat Kat ARTIR
Doğalgazlı il sayısını ARTIR
İçmesuyu ulaşan insan sayısını ARTIR
Okuma Yazma Oranını ARTIR
Okullaşma Oranını ARTIR
Tarımsal Üretimi ARTIR
Çiftçiye Destekleri ARTIR
Halka Sosyal Destekleri ARTIR
Şehit Ve Gazilere Desteği ARTIR
Eğitim ve Sağlık Harcamalarını ARTIR
MB Döviz Rezervlerini ARTIR
Memur ve Asgari Ücretlinin Maaşını Enflasyondan Fazla ARTIR
****Türkiyenin ilk Tohum GEN Bankasını AÇ
Türkiyenin ilk Milli Botanik Bahçesini AÇ
Enflasyonu DÜŞÜR
Faizleri DÜŞÜR
Kamu Borcunu DÜŞÜR
****İMF ye Borcu YOK ET
Hava Kirliliğini YOK ET
Çöp Sorununu YOK ET
Trafik Canavarını YOK ET
Katsayı Zulmünü YOK ET
Baş örtüsü problemini YOK ET
****Öğrenciye Ders kitabını ücretsiz DAĞIT
Öğrenciye Süt DAĞIT
Öğrenciye Tablet DAĞIT
Okullara Bilgisayar DAĞIT
Okullara Akıllı Tahta DAĞIT.
****Üniversite Harçlarını KALDIR.
Binlerce Tarihi Eserimizi Yurda GETİR
Binlerce Tarihi Yapıyı RESTORE ET
Orhun Abidelerine giden 48 Km Asfalt YOL YAP
****Dünyanın 3. Deniz Dolgulu Havalimanını Yap Ordu-Giresun Havalimanı)
Millete tarihini geçmişini hatırlatan diziler yap...
SONRA BİRİLERİ ÇIKSIN SİZ NE YAPTINIZ DESİN

ALINTI

Kalınız Sağlıcakla

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.