Ziraat Türkiye Kupası finaline doğru

Ziraat Türkiye Kupası finaline doğru

- Karşılaşma öncesi taşkınlık yapan Galatasaray taraftarlarına TOMA ile müdahale edildi


ANTALYA (AA) - Antalya'da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde, taşkınlık yapan Galatasaray taraftarlarına Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahale edildi.

Antalya Stadı'nda saat 21.15'te başlayacak karşılaşma için sabah saatlerinden itibaren emniyet güçleri tarafından stat etrafında ve stadyuma ulaşan yollarda geniş güvenlik önlemleri alındı. Stadın çevresi demir bariyerlerle çevrilirken, bu bölgedeki otoparkların kullanımı İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı karar uyarınca kapatıldı.

Saat 18.00'den itibaren taraftarlar stada alınmaya başlandı. Fenerbahçe taraftarları 100. Yıl Bulvarı üzerindeki güvenlik noktasından, Galatasaray taraftarları ise Meltem Mahallesi'ndeki girişten stada alındı.

Maç için çevre illerden de gelen çok sayıda sarı-kırmızılı taraftarın stada giriş sırasında taşkınlık yapması üzerine TOMA ile taraftarlara su sıkılarak müdahale edildi.

Bu arada, Galatasaraylı bazı taraftarların Fenerbahçe atkısı yaktığı görüldü.

Öte yandan, stada giriş sırasında oluşan yoğunluk nedeniyle güvenlik bariyerlerinin yıkılması sonucu bir taraftar başından yaralandı. Taraftara ilk müdahale polisler tarafından yapıldı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :