Yozgat Emniyet Müdürü Murat Esertürk:

Yozgat Emniyet Müdürü Murat Esertürk:

"Özellikle uyuşturucu konusunda Yozgat'ta bir gencimizi bile feda edecek tahammülümüz yok"

YOZGAT (AA) - Yozgat Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hassas noktalarının uyuşturucu satışı ve kullanımının önlenmesi olduğunu belirterek, "Özellikle uyuşturucu konusunda Yozgat'ta bir gencimizi bile feda edecek tahammülümüz yok." dedi.

Yozgat'ta görev yapan gazeteciler, yaklaşık bir ay önce göreve başlayan Esertürk'ü ziyaret etti.

Esertürk, ziyarette, Yozgat'ın asayiş yönünden güvenli bir il olduğunu söyledi.

Polisin yapacağı çok iş olduğunu ifade eden Esertürk, bunlardan en önemlisinin suç önleme görevi olduğunu belirtti.

"Vatandaşa yakın olacağız, işlerini zorlaştıran değil kolaylaştıran bir emniyet anlayışı içerisinde olacağız." diyen Esertürk, "Güler yüzlü olacağız ama kime karşı, bize yakın olan suç işlemeyen, suçtan uzak olan insana karşı. Kime karşı acımasız olacağız, suç işleyen kişilere karşı. Özellikle uyuşturucu madde kullanımı bizim hassas noktamız." ifadelerini kullandı.

Esertürk, Yozgatlıların suçtan uzak kişiler olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Toplum varsa suç vardır. O nedenle Yozgat'ta yapacağımız çok şey vardır. Özellikle uyuşturucu konusunda, Yozgat'ta bir gencimizi bile feda edecek tahammülümüz yok. Aile, okul, vatandaş, esnaf, kamu görevlileri ile bir araya geleceğiz, suç ve suçluyla mücadele edeceğiz. Modifiye araçlar, abartı egzozlu araçlar, kasksız motosiklet kullananlar, araç içerisinde alkol alanlar, çevreyi rahatsız edenler ile ilgili ciddi manada mücadele edeceğiz."

Yozgat'a Ankara'dan geldiğini, Ankara'da Yozgat'ın nüfusu kadar Yozgatlının yaşadığını dile getiren Esertürk, "Yozgat huzur kenti, o nedenle Yozgat'ta olmaktan mutluyum." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler