Venezuela’daki rezalet Kılıçdaroğlu’nu hiç ilgilendirmiyor

Venezuela’daki rezalet Kılıçdaroğlu’nu hiç ilgilendirmiyor

Gazeteci Mehmet Barlas,CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında Venezuela'daki darbe girişimine sessiz kalmasını eleştirdi.

Gazeteci Mehmet Barlas, Sabah'taki köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  grup konuşmasında Venezuela'daki darbe girişimine sessiz kalmasını eleştirdi.

Barlas;

"Şu anda dünya siyaset ve uluslararası ilişkiler alanında bir rezalet sergileniyor.
Bu rezaletin baş aktörleri ABD Başkanı Trump, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ve ABD Başkanı'nın Güvenlik Danışmanı Bolton'dur. Bu kişiler, bağımsız bir ülke olan Venezuela'nın egemenliğini yok saymaktalar ve çok açık ifadelerle seçilmiş Devlet Başkanı Maduro'yu tehdit ediyorlar.

Umurunda değil
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasını izlerken, Venezuela sorunsalına girmesini bekliyordum.
Ancak belli ki Venezuela konusu Kılıçdaroğlu'nun umurunda değildi.
Ya da Amerika'nın Venezuela'nın iç işlerine açık biçimde müdahale etmesini doğal karşılıyordu.
Kılıçdaroğlu için siyaset Çubuk'taki şehit cenazesinde olanlardan öteye gitmiyordu.

Tek ses Cumhurbaşkanı
Belli ki Amerika bir gün İsrail'i muhtemel tehlikelerden korumak için Venezuela'da olduğu gibi İran'a da müdahale ederse, buna karşı Türk siyasetinde tek ses Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecektir. Zaten Suriye'nin Türkiye sınırında PKK/ PYD'yi silahlandırmasını da Kılıçdaroğlu doğal karşılamış ve "PYD bize mi saldıracak" dememiş midir?"  ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.