Varlık Barışında 30 Haziran’da sona eren başvuru süreci uzatıldı!

Varlık Barışında 30 Haziran’da sona eren başvuru süreci uzatıldı!

Varlık Barışı başvuru süresinin uzatılmasına dair madde, TBMM'de görüşülen torba yasa teklifine önergeyle eklendi. Böylece Varlık Barışında 30 Haziran'da sona eren başvuru süreci 31 Mart 2023'e kadar uzatıldı

Ülke dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" için başvuru süresi uzatıldı.

Varlık Barışı başvuru süresinin uzatılmasına dair madde, TBMM'de görüşülen torba yasa teklifine önergeyle eklendi. Böylece, Varlık Barışı'nda 30 Haziran’da sona eren başvuru süreci 31 Mart 2023’e kadar uzatıldı.

Yurt dışındaki varlıklarını Türkiye'deki banka veya aracı kurumlara bildiren gerçek ve tüzel kişiler, bunları serbestçe tasarruf edebilecek, vergi dairelerine herhangi bir bildirimde bulunmayacak.

Bildirilen varlıklar nedeniyle hiçbir suretle vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmayacak.

Bu hükümden faydalanılabilmesi için bildirilen varlıkların 3 ay içinde Türkiye'ye getirilmesi veya ülkedeki banka ya da aracı kurumlarda açılacak bir hesaba transfer edilmesi gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler