Varank: Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırıyor! Bu bir faşizmdir

Varank: Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırıyor! Bu bir faşizmdir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kılıçdaroğlu'nun Arapça attığı tweete tepki göstererek, muhalefetin Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırmasının 'faşizm' olduğunu söyledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (YASED) Ankara Ofisi açılışında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arapça attığı tweete sert tepki gösterdi. Muhalefetin Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırdığına dikkat çeken Varank, "Bu bir faşizmdir" dedi.

TÜRKİYE'DE EN FAZLA YATIRIM YAPAN ÜLKE HOLLANDA!

Sivil toplum kuruluşlarının muhalefetin bu faşizme varan eleştirilerine tepki göstermesi gerektiğini belirten Bakan Varank,"Yatırımcılar arasında faşizme varan, ifadeleri görebiliyoruz. Bugün Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke hangisi Hollanda. Arkasından kim geliyor Almanya. Kimse Hollanda'ya Almanya'ya hiç bir şey demezken, Hollandaca Almanca tweet atmazken, söz konusu Orta Doğu'dan Arap ülkelerinden bir yatırımcı olunca "Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor. Neden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'de yatırım yapıyor" diye eleştiri yapıyorlar. Değerli arkadaşlar bu faşizmdir" diye konuştu.

"BİZ HÜKÜMET OLARAK ELBETTE YATIRIMCILAR ARASINDA AYRIM YAPMIYORUZ"

Türkiye olarak yatırımcılar arasında ayrım yapmadan ülkeyi kalkındırmak hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini belirten Bakan Varank, "Biz hükümet olarak elbette yatırımcılar arasında ayrım yapmıyoruz. Ama sivil toplum kuruluşlarımızın da buradaki yabancı yatırımcıların tamamını koruması lazım. Bakıyorsunuz Türkiye'de iş yapan firmalara çok ağır eleştiriler var. İşte "Biz iktidara gelince şöyle mallarını kamulaştıracağız, böyle mallarını kamulaştıracağız" diyorlar. Bu firmalar TUSİAD'ın üyesi, yeri geldiğinde TUSİAD hükümeti eleştiriyor da neden kendi üyelerinin haklarını korumuyor. Biz siyasette bunun mücadelesini veriyoruz ama sivil toplum kuruluşlarının da bunun mücadelesini vermesi lazım" ifadelerini kullandı.

Bakan Varank'a açılışta TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz ile Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyıldız da eşlik etti.

Varank: Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırıyor! Bu bir faşizmdir

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.